Öğretmen Diyarı

KESK\'ten bordro yakma eylemi

KESK üyesi bir grup, toplu sözleşmedeki zam oranlarına tepki için Başbakanlık önünde maaş bordrolarını yaktı.

Güvenpark'ta toplanan KESK üyeleri Başbakanlık'a yürüdü. Başbakanlık önünde grup adına basın açıklamasını okuyan KESK Dönem Sözcüsü İsmet Meydan, maaş bordrolarının yoksulluğun ve sömürünün belgesi olduğunu ileri sürerek, yoksulluğa ve sömürüye meydan okumak için maaş bordrolarını yakacaklarını söyledi.

 

Toplu sözleşmenin kamu emekçilerinin iradesi yok sayılarak iktidarın beklentisine uygun biçimde imzalandığı iddiasında bulunan Meydan, şöyle konuştu:

 

"İktidarın emekçileri içine sürüklediği mevcut kara tablo, emekçilerin nasıl kandırılmaya çalışıldığını açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Yıllık resmi enflasyon mart ayı itibariyle yüzde 7,70'e ulaşmış, halkın gerçek enflasyonu ise yüzde 20'yi aşmış durumdadır. 2014 yılında enflasyonun çift haneli rakamlara ulaşmasına kesin gözüyle bakılırken, maaşlara yapılan 123 liralık artış daha üç aylık enflasyon rakamlarıyla birlikte buharlaşmıştır."

 

Basın açıklamasının ardından KESK üyeleri, toplu sözleşmedeki zam oranlarına tepki için maaş bordrolarını yaktı.

\"\"

Öğretmenlerden zam protestosu

İstanbul Valiliği önünde eylem yapan Eğitim-Sen üyesi öğretmenler, 2014 zamlarını protesto ederek bordrolarını yaktı.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanan Eğitim- Sen üyesi yaklaşık 50 öğretmen, İstanbul Valiliği'ne yürüdü. "2014 sefalet zammına karşı bordrolarımızı yakıyoruz" yazılı pankart taşıyan grup, 2014 zamlarını protesto etti. Eylem sırasında polis valilik önünde geniş güvenlik önlemi aldı. Basın açıklamasını okuyan Eğitim -Sen İstanbul 3 No'lu Şube Başkanı Hüseyin Tosu, "Bugün elimizde yoksulluğun sömürüsünün belgesi olan bordrolarımızla alandayız. Ellerimizdeki bu bordrolar yıllardır biriken, ağırlaşan ekonomik ve soysal sorunlarımızın belgesidir. Duyulmayan sesimiz yok sayılan taleplerimizdir. Bugün burada tepkimizi koymak için valiliğin önünde bordrolarımızı yakıyoruz. Başta 2014 yılı enflasyon kayıtlarımız olmak üzere haklarımızın en kısa zamanda telafi edilmesini istiyoruz" dedi. Grup, basın açıklamasının ardından yanlarında getirdikleri bordrolarını yaktı. Eğitim -Sen İstanbul 3 No'lu Şube Başkanı Hüseyin Tosu, 1 Mayıs'ta Taksim'e çıkacaklarının duyurusunu yaptı. Grup, daha sonra sessizce dağıldı.


\"\" \"\"


mebpersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol