Öğretmen Diyarı

Kayseri\'de 320 Okul Müdürsüz

Aktif Eğitim Sen Kayseri Şube Başkanı Ayhan Kaya, yandaşların müdür ve müdür yardımcısı olarak atanması uğruna çocukların geleceği ile oynandığını belirterek, "Kayseri’de 320 okul yeni eğitim dönemine müdürsüz daha doğrusu başı boş bir şekilde başlatıldı. Bunun vebalini çok büyük." dedi. 

 

Ufuk Büro Sen ve Ufuk Sağlık Sen Kayseri yöneticileri, Aktif Eğitim Sen Kayseri Şube Başkanı Ayhan Kaya’yı ziyaret ederek yeni yerlerine taşınmalarından dolayı hayırlı olsun dileklerinde bulundular. Ziyaret dostane bir ortamda geçerken Ufuk Büro Sen ve Ufuk Sağlık Sen idarecileri kısa bir zamanda Aktif Eğitim Sen'in Kayseri’de 800’den fazla üyeye sahip olmasından dolayı kutladılar ve başkandan çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

 

Aktif Eğitim Sen Şube Başkanı Ayhan Kaya, bu sayıya ulaşmalarında en büyük etkenin, kuruluşlarındaki tek amacın eğitim camiasının sorunları ile ilgilenmek ve alternatifini sunmadıkları hiçbir konuyu körü körüne tenkit etmemek olduğunu belirtti. Kaya, ayrıca sendika olarak üyelerine yönelik ortak akıl toplantılarının, tanışma pikniklerinin, kültürel etkinliklerin ve her türlü konuda üyelerinin yanı sıra üye olmayanlara da hukuki destek sunmalarının eğitim camiası tarafından takdirle karşılandığını ifade etti.

 

Başkan Ayhan Kaya, "Sendika olarak her türlü haksızlığın ve hukuksuz işlerin karşısında olacağız. Şu an ise müdür atamalarında yapılan hukuksuzlukların sıkıntısını millet olarak herkes çekiyor. Kayseri’de 320 civarında okul eğitime müdürsüz ve başıboş bir şekilde başladı. Yapılan hukuksuzluklardan dolayı okullarda tam bir kaos ortamı var. Sadece yandaşlarımızı müdür ve müdür yardımcısı yapalım diye eğitimi katletmenin vebali er geç sorulacaktır." şeklinde konuştu.

 

Ayhan Kaya, Ufuk Büro Sen ve Ufuk Sağlık Sen Kayseri yöneticilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Kaya, ayrıca her türlü desteği vereceklerini belirtti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol