Öğretmen Diyarı

İsimsiz Mektuplarla Okul Müdürlerine Sendika Baskısı iddiası

Aktif Eğitimciler Sendikası (Aktif Eğitim Sen) Karabük Temsilciliği yetkilileri Karabük'teki yerel ve ulusal basınla bir araya gelerek eğitimle ilgili sorunları paylaştılar. Çebioğlu Restaurant'ta düzenlenen kahvaltı programına Aktif Eğitim Sen Karabük Temsilcisi Sezgin Kaya ve Aktif-Sen kadın kolları başkanı Şengül Mısırlı da eşlik etti.


Karabük’teki eğitim sorunları ile ilgili bir toplantı yaptıklarını dile getiren Sendika Karabük Temsilcisi Sezgin Kaya, toplantıda ele alınan konuları ve çıkan sonuçları rapor halinde Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edeceklerini söyledi. Sendika olarak eğitime engel olan bütün faaliyetlere karşı olduklarını söyleyen ve eğitimin aksamadan devam etmesini istiyoruz diyen Kaya, "Sendikalar ve eğitim çalışanları üzerinde büyük baskı kuruldu. Herhangi bir sendikaya üye olmak ya da hiçbir sendikaya üye olmamak baskıyı engellemiyor. Tüm eğitim çalışanlarının malum bir sendikaya üye yapılmaya çalışılmaktadır. İsimsiz ve imzasız ihbar mektuplarıyla malum sendikaya üye olmayan okul müdürlerine soruşturma açılmakta ve görevden uzaklaştırılmaktadır."


SIK SIK BASINLA BİR ARAYA GELECEĞİZ


Karabük genelinde Aktif Eğitim Sen üyesi müdür ve yardımcısı görevinde bulunan tüm idarecilere tekrar görev verilmediğini söyleyen Kaya, yeni bir sendika olduklarını basınla bir araya gelerek, eğitim camiasında yaşanan sorunları paylaşmayı aktarmaya devam edeceğiz.” Dedi.

 

Kaynak: www.sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim