Öğretmen Diyarı

HAFTA SONU KURSLARINA BOYKOT ÇAĞRISIMilli Eğitim Bakanlığı, İl Milli Eğitim müdürlüklerine gönderdiği yazıyla hafta sonu kurslarında ek ders ücreti saatinin 18 TL olacağı ayrıca kursta görevli yöneticilere  günlük 6 saatlik ek ders ücreti ödeneceği bilgisinin verilmesini istemiştir.


Öğretmenleri haftanın yedi günü çalışır duruma getirecek bu kurslarda ödenecek ücretler düşüktür.


Maaşların ise öğretmenleri yedi gün çalışmaya mahkum etmeyi hedefler biçimde düşük tutulduğu akla gelmektedir.


Kamudaki en düşük maaş öğretmenlere reva görülmektedir. Bazı meslek gruplarına bin lirayı aşan zamlar yapılırken öğretmenler yine görmezden gelinmiştir.


2014 yılındaki seyyanen artış, temel ihtiyaç maddelerine yapılan zamlarla erimiş bulunmaktadır. 2015'teki 3+3'lük zam da mevcut enflasyon oranı düşünüldüğünde son derece yetersiz kalacaktır.


Öğretmen maaşlarına ciddi bir artış yapılması zorunlu duruma gelmiştir.


Hafta sonu kurslarına yeterli öğretmen bulunamaması, dershaneler kapatıldığı için çocuklarını kursa göndermek isteyen halkın ağır baskısı altındaki hükümeti bu artışı yapmak zorunda bırakacaktır.


Bu nedenle Atasen olarak maaşlarımıza dolgun bir zam yapılana dek öğretmenlere hafta sonu kurslarını boykot etme çağrısında bulunuyoruz.


Eğitim sendikalarının genel merkezlerine göndereceğimiz kurumsal yazıyla da diğer sendikaları boykota destek vermeye davet edeceğimizi duyuruyoruz.


ATASEN
Ata Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası 
www.atasen.org.tr 
www.facebook.com/ATASENDIKA

Anahtar Kelimeler:
ATASENDEN BOYKOT ÇAĞRISI

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim