Öğretmen Diyarı

Genel Başkanımız Osman BAHÇE'nin 23 Nisan Mesajı‏
 

 

Genel Başkanımız Osman Bahçe, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili bir mesaj yayınladı. Bahçe, millet iradesine vurgu yaptığı 23 Nisan mesajında;

 

“Bugün milletimizin iradesinin yegane tecelligahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin Açılışının 95. Yılını Kutluyoruz.


Yaklaşık bir asır önce milletimizin yedi düvele karşı verdiği Milli Mücadele’nin ana karargahı olan TBMM, 23 Nisan 1920’te açıldı. Yüreklerdeki inanç ve dimağlardaki azim, savaşın en zorlu, en karanlık dönemlerinde bile milletimizin ışığı oldu.


95 yıllık yakın geçmişimizde milletimizin özgürlüğe olan inanç ve azmi, darbe ve ara rejim heveslilerinin dönem dönem tasallutuna maruz kalsa da, o ışığı söndürmeye hiç kimsenin gücü yetmedi. Milletimiz kendisine takılan her çelmeden sonra hep yeniden ayağa kalkmayı başardı, kendisi üzerinde sadece ve sadece Hakk’ı egemen bilerek, ruh ve mana kökünü unutmadan birliğini ve dirliğini muhafaza etti ve “Egemenlik Milletindir” bayrağını bu ülkenin semalarında tutmasını bildi.


Dün olduğu gibi, bugün ve yarın da millete boyunduruk vurmaya, onun iradesi üzerinde vesayet düzenleri kurmaya çalışanlar olmuştur ve olmaya devam edecektir.

 

Ancak bizler, varlığını ve tüm enerjisini insanlığın saadeti, milletimizin huzuru ve devletimizin bekası için feda etmeye hazır eğitimciler olarak, yetiştirdiğimiz ve yetiştireceğimiz "fikri hür, vicdanı hür" nesillerle aydınlık yarınlarımızın teminatı olmaya devam edeceğiz.

 

Hak ve adalet aşığı milletimizin iradesini hiçbir kuvvet teslim alamayacak, milletin imanıyla tutuşturulmuş özgürlük meşalesini söndürmeye kimsenin gücü yetmeyecektir.

 

Bu duygularla şanlı kurtuluş mücadelesinde emeği geçen kahramanlara saygı, minnet ve şükranlarımı sunar, Aziz Milletimizin 23 Nisan Ukusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarım. Allah (cc) devletimize ve milletimize kasdetmek isteyenlere fırsat vermesin.” Dedi.

-- 
---
Çalışmalarınızda başarılar dileriz.
Aktif Eğitimciler Sendikası
Genel Merkezi
Beştepe Mah. 33. Sokak No:13 Yenimahalle/ANKARA
Telefon:
0 312 215 08 00
0 531 103 93 00 
Belgegeçer:
0 312 215 08 04

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim