Öğretmen Diyarı

Gençliğimiz Mesleksizlik Sorunu Yaşıyor!

 Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Çorum İl Temsilciliği Basın ve Sosyal İşler Sekreteri Murat Doğrusöz 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Gençliğimizin mesleksizlik sorunu yaşadığını söyleyen Murat Doğrusöz, “Dünyada genç nüfusa sahip şanslı ülkelerden biri olan ülkemizde özellikle eğitimli gençlerin işsiz ve mesleksiz olması kabul edilebilir bir 

Bilimsel, eşitlikçi ve özgün bir ulusal eğitim programı hazırlamak zorunda olduğumuzu  vurgulayan Doğrusöz açıklamasında şu görüşlere yer verdi: Milli Mücadelemizin başladığı tarih olan 19 Mayıs’ı sadece askeri açıdan değerlendirmek  yetersizdir. Vatanımızın kurtuluşu ve bağımsızlığında çok önemli bir hadise olan Milli  Mücadele, emperyalist manda ve boyunduruğa dur demek, özgürlük ve onur için birlik ve  beraberlik içinde mücadele vermek, kardeş olduğumuzu hatırlatmak gibi bir şuur da  kazandırmıştır.

Milli mücadele ruhunu kavramanın ilk ve en etkili yolu milli hedef, amaç ve ihtiyaçlarımıza  hizmet edecek özgün bir eğitim politikası oluşturmaktan geçer. Genç nüfusa sahip şanslı  ülkelerden biri olan ülkemizde özellikle eğitimli gençlerin işsiz ve mesleksiz olması kabul  edilebilir bir durum değildir. 12 yıllık zorunlu eğitim başta olmak üzere eğitim alanında  yapılan yenilik çalışmalarını gençliğin geleceği adına ümit veren reformlar olarak görüyor  ancak yeterli bulmuyoruz.

Türkiye’yi muasır medeniyet seviyesinin üzerinde bir ülke haline  getirecek olan gençlerimiz için siyasetten arındırılmış, toplumun bütün kesimlerinin üzerinde  mutabık olduğu bilimsel, eşitlikçi ve özgün bir ulusal eğitim programı hazırlamak zorundayız.  19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramının ülkemize, gençliğimize ve halkımıza barış, huzur ve  saadet getirmesini diliyorum.

Emperyalizme karşı Dünya milletleri içerisinde ilk isyan ve ilk  karşı çıkışın şanlı bir örneği olan Milli Mücadelenin yıldönümü vesilesiyle, başta Gazi  Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şanlı kahramanlarımızı  minnetle, şükranla ve rahmetle anıyorum. Türkiye’deki, bölgemizdeki ve Dünyadaki her türlü  sömürü ve vahşete karşı dirençli ve şuurlu olmak konusunda çok ümit var olduğum  gençliğimizin bayramını kutluyorum.

DES Çorum İl Temsilciliği


kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol