Öğretmen Diyarı

Eğitimcilerin Sorunları Ne Zaman Bitecek ?

 Eş özründen,rotasyondan,öğrenim özründen ve daha bir çok maddeden etkilenecek olan yüz binlerce öğretmen varken taslağa görüş yazanlar sadece 3 bin….Sadece bu bile eğitimcilerin sorunlarına ne kadar duyarsız olduğunun apaçık bir göstergesidir.

Bilindiği gibi eğitimcilerin bir çok sorunu vardır.Özellikle itibar,güvenlik,maaş,ek ders,nöbet,adil görevde yükselme,yer değiştirme ve daha bir çok sorun.Bu sorunların çözümü de yine BİZ EĞİTİMCİLERDE.

Modüle görüş yazmaktan aciz,hak aramayı sadece facebookta grup kurmak,tweet atmak zanneden,kendini şu an için ilgilendirmeyen sorunlara sesini çıkarmayan,müdürünün korkusuyla sendika üyelik kağıdına imza atan,üyesi bulunduğu sendikanın çalışmalarından bi haber olup hiçbir icraatini sorgulamayan eğitimciler değil tabi ki…

Eğitimcilerin sıkıntılarının gerçek çözümü;haklarını bilen,örgütlülüğe inanan,üyesi bulunduğu sendikayı sorgulayan,eğitimin sorunlarına kendi çıkarları doğrultusunda değil GERÇEKTEN objektif ve adil bakabilen eğitimcilerle gerçekleşecektir.

Uykuda olan bir çok meslektaşımızın uyanması ve sorunlarımızın bizleri daha çok mağdur etmeden en kısa zamanda çözülmesi ümidiyle….

 

 

                                                                                              Mehmet  Alper  ÖĞRETİCİ

                                                               Anadolu Eğitim Sendikası İstanbul İl Başkan Yardımcısı

                                                                                mehmetalperogretici@aes.org.tr

kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol