Öğretmen Diyarı

DES CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI YAYINLADI

 

Cumhuriyet;  ırkı, dili, inancı, ne olursa olsun bu topraklar üzerinde yaşayan her vatandaşın ortak varlığıdır diyen Bıçak açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

Bütün imkansızlıklara rağmen milletimizin sahip olduğu büyük azim, gayret ve fedakarlıklarla kurulan Cumhuriyet, geleceğimiz adına en büyük güvencemizdir. Milletimiz hiç bir baskıya, dayatmaya ve emperyalizme boyun eğmeyeceğini bütün dünyaya haykırmıştır. Kimseye ayrıcalık sağlamadığı gibi kimseye de ayrımcılık yapma hakkı tanımayan Cumhuriyet; dil, din, ırk, mezhep, inanç, cinsiyet farkı gözetilmeden insanın özgürleştirilmesidir. Daha güçlü, daha huzurlu Türkiye’yi inşa edebilmek için bizlere düşen en önemli görev; daha çok çalışmak, demokratik ilkelerden asla vazgeçmemek ve özellikle birlik ve beraberliğimizi korumaktan geçmektedir. 

Bu düşüncelerle Kurtuluş Savaşı’nda kadını, erkeği, çocuğuyla gösterilen büyük gayret ve fedakârlıklarla elde ettiğimiz Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol