Öğretmen Diyarı

BU ÖĞRETMEN ÜCRETLERİNE DÜZENLEME YAPILACAK

Enerji Bir-Sen’in 09/02/2015 tarihli yazısında, ‘’Kamu İktisadi Teşebbüsleri bünyesinde 399 KHK’ya tabi çalışan personele ücret ödemesi; Başkanlığınızın yayınlamış olduğu “Kamu İktisadi Teşebbüslerinde Uygulanacak Ücret Tarifeleri” tebliğinin Sözleşmeli Personel Pozisyonlarına Ait Temel Ücretlerle ilgili kısmında belirlenmiştir. Bu kapsamda; Türkiye Elektrik İletim A.Ş (TEİAŞ), Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) vb. kurumlarda 399 Sayılı KHK’ya tabi Teknik Öğretmen unvanıyla çalışan personele yukarıda bahsedilen tebliğe istinaden 2. gruptan maaş ödemesi yapılmaktadır. Oysa aynı kurumlarda bir alt kademede yer alan Tekniker unvanıyla çalışanlara 1. gruptan ödeme yapılmaktadır. Kurumların yürürlükte olan Unvan Değişikliği yönetmeliğine göre de Teknik Öğretmenler Teknikerlerden (4 yıllık mezun) hiyerarşik olarak daha üst pozisyonda bulunmaktadır. Sonuç olarak TEİAŞ, TEDAŞ vb. kurumlarda görev yapan Teknik Öğretmenlerin maaş ödemelerinin 2. Gruptan 1. Gruba alınarak Teknikerlerden (4 yıllık mezun) daha üst seviyeden sözleşme ücreti ve yan ödemelerinin düzenlenmesi konusundaki görüşünüzün ilgili kurumlara ve sendikamıza bildirilmesini talep ediyoruz” denilmişti.

 

Devlet Personel Başkan Yardımcısı Fatma Yiğiter Kara imzalı yazıda, ‘’21/10/2011 tarihli ve 2011/T-20 sayılı Tüksek Planlama Kurulu Kararı eki Ek-1 “Sözleşmeli Personel Pozisyonlarına Ait Temel Ücretler’’ cetvelinde yer alan 2. Grupta yer verilmesinin daha uygun olacağından bahisle, Başkanlığımızdan görüş talep edilen yazı incelenmiş olup, görüş ve önerilerinizin yapılacak çalışmalarda değerlendirilmek üzere not edilmiştir’’ denildi.


Enerji Bir-Sen, Teknik Öğretmenlerin Ücret Grupları ile ilgili sorunları Mart ayında Ankara'da 2.si yapılacak olan ''KİT'lerde Ücret Rejimi Çalıştayında'' gündeme getirecek.Kaynak:mebpersonelleri

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol