Öğretmen Diyarı

Bahçe: Güvenlik Güçlerinin Güvenliği Sağlanamazken, Öğretmenler Nasıl Korunacak?

Ankara Altınel Otel’de artan terör saldırıları ve öğretmen ve öğrencilerin güvenliği ile ilgili basın açıklaması yapan Aktif Eğitim Sen Genel Başkanı Osman Bahçe, okullardaki güvenlik ortamının arttırılması gerektiğine vurgu yaptı.

MEB Öğretmenler İçin Güvenlik Önlemlerini Arttırmalı

Okulların açılmasına az bir süre kaldığını belirterek MEB yetkililerine seslenen Bahçe, "Şehir merkezlerinde üniformalı ve silahlı güvenlik güçlerinin güvenliği tam olarak sağlanamamışken milyonlarca öğrenci ve yüz binlerce öğretmenin güvenliği nasıl sağlanacaktır? Bir kısım yetkililer hükümetin barış sürecini uyguluyor göründüğü dönemde terör örgütünün yollara mayın-bomba döşediğini söylemiştir. Kırsalda öğretmen ve öğrencileri taşıyan araçları-servis araçlarını anılan tehlikelerden korumak üzere gerekli tedbirler alınmış mıdır? Millet olarak terör örgütlerinin bir kısım kamu görevlilerini alıkoydukları-kaçırdıkları bilinen terör yöntemlerindendir. Özellikle köylerde görevli öğretmenlerimizin benzer saldırılara maruz kalmaması için kimler tarafından hangi önlemler alınmıştır? Okulların kapalı olduğu dönemlerde yaşanan okul kundaklama hadiselerinin eğitim-öğretim sezonunda öğrenci ve öğretmenler okulda iken yaşanmaması için hangi çalışmalar yapılmıştır? Özellikle tek öğretmenli okullarda görevli meslektaşlarımızın güvenliği nasıl sağlanacaktır?" diye konuştu.

Güvenlik Güçlerini Terörden Korunmak İçin Kullanın

Son zamanlarda özel okullara yapılan polis baskınlarına da değinen Osman Bahçe, "Bırakınız güvenlik güçlerini bir kısım okulları bitirmek için kullanmayı ve güvenlik güçlerini gerçek terörün önünü kesmek üzere insanımızı gerçek terörden korumak üzere istihdam ediniz. Aksi halde bir meslektaşımızın önlem yetersizliğinden dolayı burnunun kanaması halinde öğrencilerimizin zarar görmesi halinde millete bunun hesabını hiç kimse veremeyecektir. Ülkemizin başına son 30 yılda musallat olan terör belası nedeniyle 125 öğretmenimizi şehit verdik." İfadelerini kullandı.

Bu Millet Gerektiğinde Canını Vermesini Bilir Ama!

Doğuda çok zor şartlarda görev yapan öğretmenlerin bulunduğunu ve gerektiğinde bu milletin canını feda etmesini bildiğinin altını çizen Bahçe, "Bakan, milletvekili ve diğer siyasetçilerin yakınlarından öğretmen olanları özel kararnamelerle merkezlere almak yerine onların da diğer meslektaşlarımız gibi atandıkları bölgelerde görev yapmaları sağlanmalı." Diyerek aksi takdirde oradaki öğretmenlerin de Milli Eğitim Bakanlığı'na güvenin kalmadığını ve farklı yollarla doğudan tayin istediklerini söyledi.

Kaynak: http://sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim