Öğretmen Diyarı

Ata-Sen'den ALAN DEĞİŞİKLİĞİ AÇIKLAMASI

İkinci üniversite okuyan, çeşitli nedenlerle mezuniyet branşlarında çalışamayan, norm fazlası durumuna düşen pek çok öğretmenin alan değişikliği hakkı Milli Eğitim Bakanlığı'nca fiilen gasp edilmektedir.

 Bakanlık norm kadro güncellemelerinden ve idareci atamalarından önce konuyla ilgili bir takvim yayınlayarak bu konudaki mağduriyeti derhal gidermelidir. Devlet politikası niteliği taşıması gereken eğitim sistemi keyfi uygulamalarla sulandırılamaz. 


Öğretmenlerin istemedikleri alanda çalıştırılmaya zorlanmasının öğretmenlere ve öğrencilere dolayısıyla Türk milli eğitim sistemine hiçbir yararı olmayacağı son derece açıktır.


Alan değişikliği bekleyen öğretmenlere hakaret edilmiş olması da son derece çirkin bir davranıştır ve Milli Eğitim Bakanlığı'nı yönetenlerin zihniyetlerini ortaya koymaktadır.


Atasen (Ata Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası) olarak alan değişikliğinin standart bir prosedüre bağlanması gerektiğini belirtiyor, alan değişikliği mağduru öğretmenlerin yanında olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz.


ATASEN

Ata Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası

Kaynak: www.mebpersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol