Öğretmen Diyarı

Aktif-Sen\'den Öğretmenlere YGS Çağrısı

Aktif-Sen'den yapılan açıklama:

 

Sendikamızın ilk şubesi Şanlıurfa’da açıldı. Açılış, sendika Genel Başkanı Osman Bahçe tarafından gerçekleştirildi. Açılışta kurdele kesimi öncesi sendikanın birinci ve sonuncu üyesine hediye taktim eden Bahçe, Şanlıurfa’da kısa sürede üye sayılarının bine yaklaştığını belirtti. Bahçe, bu nedenle en yüksek üyeye ulaştıkları Şanlıurfa’da ilk şubeyi açma kararı verdiklerini ifade etti.

 

“DÜNYA BAHARI KUTLARKEN ÜLKEMİZDE SONBAHAR RÜZGÂRLARI ESİYOR”

 

Konuşmasına dünyanın birçok yerinde kutlanan Nevruz bayramını tebrik ederek başlayan Osman BAHÇE, nevruz bayramının yarınların dirilişine vesile olması temennisinde bulundu. Bahçe, her ne kadar tabiat bahar bayramına uyansa da ülkemizde maalesef sonbahar rüzgarlarının estiğine şahit oluyoruz. Kışı çağrıştıran karamsar tablolara, karabasanlara şahit oluyoruz. Biz yarınlarımızın daha aydınlık olması için aktif öğretmenlerimize büyük görevler düştüğü kanaatindeyim. On yıllardır çözülmeyen eğitim sorunlarımıza kalıcı çözümler bulacağımıza inanıyorum. Millete rağmen değil milletle birlikte kazanmayı dikkate alarak eğitimin yarınlarına katkı sunmayı hedefliyoruz.”

 

ÜYELERE YGS’DE GÖNÜLLÜ GÖREV ALIN ÇAĞRISI

 

YGS’nin sabote edilmesi planları düzenlendiğini dikkat çeken BAHÇE, bu sabotenin de kendilerine yıkılmaya çalışıldığını ifade etti. YGS’nin sağlıklı yapılması için tüm üyeleri aktif göreve davet eden BAHÇE, “YGS’yi sabote etme planları var ve bunu da sizin üzerine atmak gibi bir çirkinlikle karşı karşıyasınız. Biz buradan kamuoyuna deklare ediyoruz. Biz ülkemizin, gençlerimizin geleceğine saygı duyuyoruz. Ve onların geleceğine sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Bütün üyelerimizi YGS için görev almaya davet ediyorum. Her ne sebeple olursa olsun üyelerimizin YGS görevi varsa rapor alma gibi bir yönteme gitmemeli. Hatta size görev çıkmamışsa, görev talebinde bulunmamışsanız bile yarın okullarda birilerinin sabotesi neticesinde problem oluşacaksa hiçbir ücret talep etmeden görev alalım. Çocuklarımızın geleceğine sahip çıkalım.” ifadelerini kullandı.

 
mebpersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim