Öğretmen Diyarı

Aktif Eğitim-Sen’den Üyelerine Hukuk Dersleri

 

 

AKTİF EĞİTİM-SEN’DEN ÜYELERİNE HUKUK DERSLERİ

 

Sendikal çalışmalarında hukukiliği ve meşruiyeti her zaman ön planda tutan Aktif Eğitim-Sen, temsilci ve üyelerini de bu konularda bilgilendiriyor. Bu kapsamda, Türkiye genelinde bölge bölge hukuk eğitim programları uygulanıyor. Kendi illerinde üyelerimize temel hukuk bilgileri aktarmak üzere görevlendirilecek kişilere eğitimler veriliyor. Bu programlardan ilki, Ankara’da gerçekleştirildi.

 

Ankara ve çevresindeki illerden yönetici ve öğretmenlerin katıldığı programda ilk dersi, Genel Başkanımız Osman Bahçe verdi.

 

Gerek sendikal faaliyetler yaparken gerekse de hak arayabilmek için hukuki bilginin önemine vurgu yapan Osman Bahçe, katılımcıları Disiplin Cezaları, Disiplin Soruşturması, Disiplin Cezalarına Karşı Yollar, 4488 Sayılı Kanunla Soruşturma başlıklarında bilgiler verdi.

 

Ardından, tecrübeli bir yönetici olan Mehmet Tekin, Atama ve Yer Değiştirme ile Yolluk ve Harcırah konularında katılımcıları bilgilendirdi.

 

Üçüncü bölümde, Sendikamızın Hukuk Bürosu Avukatı, İzin Hakları, Bilgi Edinme Hakkı, İdareye Başvuru, Basına Bilgi veya Demeç Verme, Ticaret ve Diğer Kazanç Getirici Faaliyetlerde Bulunma Yasağı, Siyaset Yapma Yasağı konularında sunum yaptı.

 

Son olarak, Hukuk ve Mevzuattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Hayati Durmuş, Dava Takip Usulü, Uzman Öğretmenlik, Norm Fazlası Davaları, Mobbing ve Sendikal Mevzuat konularında bilgiler verdi.

 

Programın sonunda, katılımcılara işlenen konuların ayrıntılı olarak yeraldığı kitaplar ve sertifikalar dağıtıldı. Aynı kitap, illerde yapılan programlarda da diğer katılımcı üyelerimize dağıtılacak.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim