Öğretmen Diyarı

Aktif Eğitim -Sen

  Aktif Eğitimciler Sendikası  Genel Merkezi  tarafından, okulunda yararlı, başarılı, özgün ve kamuoyunun ilgisini çeken faaliyetler yapan öğretmenleri belirlemek, topluma tanıtmak, teşvik etmek ve ödüllendirmek amacıyla Türkiye genelinde düzenlenen "Okula Can Veren Yılın Öğretmenleri Yarışması" tüm heyecanıyla devam ediyor.Türkiye genelinde ,sendika şubeleri ve temsilcilikleri her ilin birincilerini belirledi.

                Sendika üyesi olsun olmasın tüm öğretmenlerin aday gösterilebildiği yarışmada Samsun birincisini seçmek için Aktif Eğitim-Sen Samsun Şubesi tarafından değerlendirme komisyonu oluşturuldu.Samsun'un tüm ilçelerinden başvuruların olduğu  yarışmada Bafra Anadolu Lisesinden İngilizce Öğretmeni Naim Okay tam puan alarak birinci oldu.

                Aktif Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı Sefa Zor konuyla ilgili " Öğretmenlik görevinin sadece branş bilgilerini aktarmak olmadığını, öğrencilerini  gelecekteki hayatlarında duyarlı, aktif ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde ve üstün meziyetli bireyler olarak hazırladığını belirterek yarışmamıza başvuran Naim Okay Samsun'da Okula Can Veren Yılın Öğretmeni seçilmiştir.   Öğrencilerin eğitim öğretimine sağladığı sıra dışı katkıları, basında da yer alan yeni ve özgün çalışmaları ile adayımız Naim Okay 'ın Ankara'da yapılacak olan seçimde  ilk ona girmesini ve nihayetinde yapılacak online oylamada Türkiye genelinde yılın öğretmeni olarak  seçilmesini temenni ediyoruz.Ayrıca yarışmaya katılan tüm meslektaşlarımıza da  güzel çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz. "dedi.

 

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol