Öğretmen Diyarı

4000 bin infaz koruma memuru alınacak! Gardiyan alımı başvurusu
4 bin İnfaz koruma memuru alımı için süreç başladı. Adalet Bakanlığı Ceza Tevkifevleri Müdürlüğü, cezaevlerinde görevlendirmek üzere 4000 bin gardiyan alımı gerçekleştirecek. Peki 2016 2017 infaz koruma memuru alımı için şartlar neler? 4000 Gardiyan alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte merakla beklenen memur alımı ile ilgili detaylar

4000 İnfaz koruma memuru alımı için başvuru süreci başladı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın yaptığı açıklama sonrası gardiyan olmak isteyen adaylar, hangi koşullarda alım yapılacağını merak etti. İşte sadece Uzman Erbaşlar arasından alınacak 4 bin infaz koruma memuru başvurusuyla ilgili detaylı açıklama;

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından istihdam edilecek 4 bin infaz koruma memuru alımı için başvurular, 12 Aralık Pazartesi günü (bugün) başladı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın açıkladığı 4 bin infaz koruma memuru alımına ilişkin detaylar belli oldu. 

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü internet sitesinde yayınlanan duyuruya göre, en az 2 yıl süreyle uzman erbaş statüsünde çalıştıktan sonra 20 Ekim 2016’ya kadar kendi istekleriyle sözleşmelerini feshedenler arasından 4 bin infaz ve koruma memuru alacak.

BAŞVURULAR KOMİSYON VE CUMHURİYET BAŞSAVCILIKLARINA

Sözleşmeli infaz ve koruma memuru pozisyonları için 12 Aralık Pazartesi günü başlayan başvurular, 23 Aralık Cuma günü mesai bitiminde sona erecek. Başvurmak isteyenlerin, 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanunu’na tabii olarak en az 2 yıl çalışmış olması, sözleşmesini 20/10/2016 tarihine kadar kendi isteğiyle feshetmiş ve sınavın son başvuru günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olması gerekiyor. 

SÖZLÜ SINAV 16 OCAK 2017’DE


Sözleşmeli infaz ve koruma memuru sözlü sınavı, 16 Ocak 2017 ve devam eden günlerde yapılacak. Alınacak personel sayısına göre, sözlü sınavın tarihleri, sınavı yapacak ilgili komisyonca belirlenerek ilan edilecek.

Adayın sözlü sınavda başarılı sayılabilmesi için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alması gerekecek. Nihai başarı listesi, adayların sözlü sınavda aldıkları puanlara göre en yüksek puandan başlayarak, sıralanması suretiyle düzenlenecek. Liste düzenlenirken, öncelikle hukuk fakültesi, adalet meslek yüksekokulu, yüksekokulların adalet programı ve adalet önlisans programı mezunları en yüksek puan alan adaydan başlanacak.

Sözleşmeli İnfaz ve Koruma Memuru pozisyonuna başvurmak isteyenler, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlük internet sitesi ’www.cte.adalet.gov.tr’ adresinden detaylı bilgilere ulaşabilecek.

BOY VE KİLO ÖLÇÜMÜ 04 OCAK'TA

Boy ve kilo şartını taşıyanlar sözlü sınava katılmaya hak kazanacak. İnfaz ve koruma memurları için boy ve kilo ölçümü 04 Ocak 2017 tarihinde yapılacak. Başvuru sayısı sebebiyle boy kilo ölçümünün bir günde bitirilemeyeceğinin anlaşılması durumunda müteakip günlerde de boy kilo ölçümüne devam edilecek ve hangi günlerde boy kilo ölçümü yapılacağı komisyonlarda, varsa Cumhuriyet başsavcılığı internet sayfalarında yayınlanacak. Boy kilo ölçümüne katılmayanların mazeretleri kabul edilmeyecek, sözlü sınava katılamayacaklar.


Kaynak: Hürriyet Haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim