Öğretmen Diyarı

24 Kasım’lık Meslek : ÖĞRETMENLİK

 

 

         24 Kasım Tarihlerinin hep aynı olan gündemi ülkemizde bir gelenek haline geldi. 364 gün boyunca unutulan, adeta sorunları görmezden gelinen, zor şartlar altında mesleğini icra eden, görevi başında şiddete maruz kalan, bazan görevini icra ederken canına kıyılan, yıkıcı ve bölücü terör örgütlerinin saldırısıyla şehit düşen, özlük haklarında kayda değer bir ilerleme olmayan öğretmenler bugün tekrar hatırlanacaklar.

 

         Her 24 Kasımda olduğu gibi bugün de yeni yeni sözler bir bir sıralanacak, öğretmenler baş tacı yapılacak. Hemen ertesi gün öğretmenler için bir sonraki 24 Kasım tarihine kadar 364 günlük tempolu ve yorucu, her günü bir önceki yıldan daha engelli bir maraton başlayacak.

 

         Gammazlanmaları için Alo 147 adlı özel bir ihbar hattı kurulan, bu üç tuşla cesaretleri kırılan, eğitim ortamlarındaki olumsuzluklara müdahalede risk almaktan çekinir hale gelen,  itibarı yerlerde süründürülen, milli gelir pastasından aldığı payı sürekli küçültülen meslektir öğretmenlik.

 

         Öğretmenlik mesleğini; Yılın bir gününde gündeme gelen, 24 KASIM MESLEĞİ izlenimini gidermeli, öğretmenlere her zaman hak ettiği değer verilmelidir. 24 Kasımlarda öğretmen sorunları masaya yatırılmalı, öğretmen sorunları araştırılmalı, bu günün önemine ve manasına uygun aktivitelerle dolu bir gün yaşanmalıdır.

 

         Bütün olumsuzluklara, sıkıntılara rağmen görevlerini en mükemmel şekilde sürdüren değerli meslektaşlarımın bu anlamlı gününü kutlar çalışmalarında başarılar dilerim.

 

Ergül SIRKINTI

EKSEN EĞİTİM-SEN

Eğitimci Kamu Çalışanları Sendikası

 

Kayseri İl Temsilcisi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim