Öğretmen Diyarı

2017 Umutların Gerçek Olduğu Bir Yıl Olsun
Her yeni yıl yeni umutlar, yeni hayaller ve yeni bir başlangıç demektir. 2016 bizi çokça üzmüş olsa da, önümüzde umutlarımızla yüklü yepyeni bir yıl var. Takvimde bir sayının değişmesi Dünya denen gezegenin umurunda değil, yeni yılın ne zaman başlayacağına karar veren biziz. Yeni hedefler, planlar ve umutlarla tazelenmek için bir fırsat yaratıyoruz.
Biten yıldan arda kalan şeyler arasında tatlı hatıraları ayıklamak oldukça zor. Kendimizi güçlü ve umutlu kılmak için daha geniş bir zaman dilimine bakmalıyız. Biz;  olanaksız denilenlerin mümkün, hayal denilenlerin gerçek olabileceğinin kanıtı bir tarihe sahibiz. En karanlık anlardan büyük bir azim ve kararlılıkla çıkan, adeta mucizeler yaratan halkımız bugün de sorunlarını aşabilecek güce sahip. Hep birlikte, huzurlu bir şekilde yaşamak isteyen ve “Önce Türkiye” diyen çalışkan ve fedakâr, vefakâr insanlarımız ile aşamayacağımız hiçbir engel yok. Yaşanabilir, huzurlu ve mutlu bir Türkiye için iç ve dış düşmanlara karşı hep birlikte güçlü mücadeleler verdiğimiz sürece, ülkemizi hak ettiği çağdaş uygarlık seviyesi yakalayabilir, aşabililiriz.
Şimdi, madem ki takvim değişiyor,  önümüzde yeni bir yıl var; hep birlikte büyük bir özgüven ve yepyeni bir heyecanla daha çok çalışacak, 2017’yi ülkemiz ve bölgemiz için her zaman hatırlanacak bir yıla çevireceğiz.  Bir umut yılı başlıyor Türkiye'de. Haksızlığa karşı hakkın, adaletsizliklere karşı adaletin, huzursuzluğa karşı huzurun yılı başlasın. Bu umudumuzu koruyacağız..

Edip Cansever bir şiirinde söylediği gibi:

Bütün iyi kitapların sonunda
Bütün gündüzlerin,
Bütün gecelerin sonunda,
Meltemi senden esen
Soluğu sende olan,
Yeni bir başlangıç vardır.
***
Yeni bir başlangıcın eşiğinde; başta üyelerimiz olmak üzere, eğitim camiamızın, vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyor, 2017 Yılının ülkemize, bölgemize ve tüm insanlığa mutluluk, huzur ve barış getirmesini diliyorum.
Cansel GÜVEN
Anadolu Eğitim Sendikası
Genel Başkanı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim