Öğretmen Diyarı

Ziraat Katılım'a  2 bin 200 personel alınacak

Babacan, Ziraat Katılım Bankası için 2015 sonuna kadar 20 şube, 2018 sonuna kadar 170 şube ve 2,200 personel hedefi koyduklarını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan Ziraat Katılım Bankası için 2015 sonuna kadar 20 şube açacağını söyledi.


Başbakan Yardımcısı Ali Babacan açıklamayı Ziraat Katılım Bankası'nın açılış töreninde konuştu. Babacan, Ziraat Katılım Bankası için 2015 sonuna kadar 20 şube, 2018 sonuna kadar 170 şube ve 2,200 personel hedefi koyduklarını söyledi.


Erdoğan açılış töreninde konuştu


Devlet eliyle ilk kez katılım bankacılığı hizmeti verilmeye bugün başlandı. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın geçtiğimiz aylarda katılım bankacılığı ile ilgili gerekli izinleri almasının ardından 6 ay gibi kısa bir sürede ilk hazırlıkları Ziraat Bankası tamamladı ve bugün Ziraat Katılım Bankası çatısı altında ilk şubesini Beyoğlu'nda açtı.


Ziraat Katılım ile bugün başlayan süreci faizsiz bankacılık alanında tarihi bir adım olarak


niteleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ziraat'in ardından Vakıf Katılım ve Halk Katılım'ın da sektöre girerek kamu alanında katılım bankacılığı sayısının 3'e çıkacağını söyledi.


''ZİRAAT KARA GÜN DOSTUDUR''


Açılışta, Ziraat Bankası'nın sadece bir banka değil aynı zamanda kara gün dostu olduğunu söyleyen Erdoğan, ''Çifçinin, tüccarın ve esnafın daima yanındadır. Paradan para kazanmaktan ziyade ekonominin gelişmesine katkı sağlayan bir bankadır. 16 milyar lira zarar ile devraldığımız Ziraat Bankası çok ciddi kar eden bir kuruluş haline geldi. 12 yıl önce çiftçiye yüzde 59 faiz ile kredi veriyordu. Şimdi ise yüzde 0 ile 8 arasında faiz ile kredi veriyor.'' diye konuştu.


BİRİLERİNİN KABUSU OLDU


Türkiye'de yüksek faiz ile rant elde edinen tefecilerin var olduğunu ve onların yaşanan bu gelişmelerden rahatsız olduğunu söyleyen Erdoğan, ''Yeni Türkiye halkımızın ümidi olurken bazılarının ise kabusu oldu. Allah vermesin ülkemizi dışgüçler işgal etse bunlar destek olurlar.'' dedi.


''MURSİ İLE TEHDİT EDENLER ZİRAAT'İ DE İTİARSIZLAŞTIRMAYA ÇALIŞTI''


Ziraat Bankası ile Halkbankasına olmadık iftiralar atıldığını ve bugün bizi Mursi'nin akıbeti ile tehdit eden gazetenin geçen yıl da Ziraat Bankası'nı itibarsızlaştırmaya yönelik yayınlar yaptığını aktaran Erdoğan, birileri saldırdıkça milletin Ziraat Bankası gibi kurumlara daha çok sahip çıktığını sözlerine ekledi.


TARİHİ ADIM!


Ziraat Bankası'nın bugün tarihi bir adım attığını ve bu adımı Vakıf ve Halk Katılımın da süratle takip etmesi gerektiğini vurgulayan Erdoğan, ''3 kamu bankamız bu alanda faaliyete başlaması gerekiyor. Ziraat katılımın bu işlemi 6 ay gibi kısa bir sürede gerçekleştirilmesinden ötürü de ayrıca teşekkür ediyorum.'' diye konuştu.


Ülkemizde faiz konusunda hassasiyetleri olan vatandaşlarımız için katılım bankaları alternatifler sunuyor. İstanbul'un Finans alanında merkez olmalı. Biz bu fırsatı layıkıyla gerçekleştirmemiz gerekiyor. Çünkü yatırımcılar bölgemizde ciddi bir arayış içerisindeler.

Memurlar.Net
 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol