Öğretmen Diyarı

Yurtta kış: Yağmurlu ve Soğuk hava etkili

HAVA SICAKLIĞI :Ülkemiz genelinde 1 ila 3 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, gece saatlerinde kuzeybatı kesimlerinde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, akşam saatlerine kadar Batı Karadenizde kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi beklenmektedir.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Batı Karadeniz'de beklenen yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların akşam saatlerinden itibaren bölge genelinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

SİS UYARISI: Sabah saatlerinde kuzey, iç ve doğu kesimlerde yer yer sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı(Görüş mesafesinde azalma, Ulaşımda aksamalar v.b.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğuanadolu'nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli alanlarda çığ tehlikesi riski bulunduğundan yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

    

Memurlar.Net
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim