Öğretmen Diyarı

Yurtdışından Doktor İthal Edilecek

​Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu partisinin il başkanlığında düzenlenen toplantıda, yurtdışından doktor ithaline ilişkin açıklamalarda bulundu.

Müezzinoğlu açıklamalarında, yurtdışından doktor gelmesinin yolunu açacaklarını belirterek, şu anda 20 bin uzman, 10 bin pratisyen hekim açığı olduğunu belirtti.

Müezzinoğlu, AK Parti'nin kurulduğundan bu yana 11 seçime girdiğini ve sonucun "11 - 0" olduğunu belirterek, "Rabbim inşallah 12-0'ı yakında nasip edecek. Milletle beraber yürüyemeyen, milletin derdini paylaşamayan, milletin hayalleri ve umutlarıyla yürüyemeyen, kendi içinde de dünya kadar sorun yaşayan, slogan cümlelerle milleti kandırmaya çalışan bir muhalefet 11-0 olmuş" dedi.

Bakan Müezzinoğlu bir gazeteci tarafından kendilerine yöneltilen, "Sağlık çalışanı açığına karşı yurtdışından doktor ve sağlık çalışanı getirilecek mi?" sorusuna ise şöyle cevap verdi:

"Bu konunun yasal altyapısını şekillendirdiğimizde bu sorun da çözülmüş olacak. Yurtdışından doktor gelmesinin yolunu açıyoruz. İnşallah onların da yasal düzenlemeleri bitince, birikimi iyi olan, asgari bazda bizim standartlarımızda veya daha üstü tıp eğitimi almış olanları ülkemizde çalıştırmak istiyoruz. Bizim şu anda 20 bin uzman, 10 bin pratisyen hekim açığımız var"

 

Kaynak. sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim