Öğretmen Diyarı

YSK Seçmen Kaydı Sorgulama - 1 Kasım Seçimlerinde Oyumu Nerede Kullanacağım?

1 Kasım 2015 TBMM Genel Seçimlerinde oy kullanabilmek için seçmen kaydınızı yaptırmanız gerekmekte. 31 Ağustos itibarı ile seçmen olma hakkı kazanacak olanlar da ilgili nüfus müdürlüklerine giderek seçmen kaydını yaptırabilirler. İkameti değişen vatandaşlar, üniversite kazanan öğrenciler ve kaydının yenilenmesi gerektiğini düşünen vatandaşlar için seçmen sorgulamasının yapılacağı ve sorunlarla ilgili tüm iş ve işlemlerin yer aldığı detaylı haberimizi inceleyebilirsiniz. 

1 KASIM SEÇMEN KAYDINIZI SORGULAMAK VE NEREDE OY KULLANACAĞINIZI ÖĞRENMEK İÇİN  TIKLAYINIZ

 

 Yüksek Seçim Kurulu tarafından yapılan açıklamaya göre, 1 Kasım'da yapılacak seçimler için adres değişikliğini nüfus müdürlüklerine bildirmeyen vatandaşların, 28 Ağustos Cuma günü mesai bitimine kadar nüfus müdürlüklerine başvuru yaptıktan sonra adres kayıtlarını değiştirmeleri ve yeni adreslerini bildirmeleri gerekiyor. 

7 Haziran seçimlerinden sonra adres değişikliği yapan binlerce kişinin adres bildiriminde bulunmadığını tespit ettiklerini söyleyen Yüksek Seçim Kurulu, bu kişilerin ilgili kurumlara başvuruda bulunarak gerekli adres değişikliği işlemlerini yapmaları için 28 Ağustos günü mesai bitimine kadar sürelerinin olduğunu söyledi.

Adres değişikliği yapacak kişiler kendilerine ait tapu, kira sözleşmesi ya da kendiadlarına düzenlenen bir fatura ile beyanda bulunabilme hakkına sahip olacak.

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) Resmi Gazete'de yer alan kararına göre, 1 Kasım'da yapılacak Milletvekili Genel Seçimi'ne 29 parti  katılabilecek. 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim