Öğretmen Diyarı

YÖK\'ten, Güz dönemi formasyon takvimi açıklaması

 YÖK, Ocak ayı içinde yaptığı açıklamada şöyle demişti:

 

"Açılacak bu programlar için akademik takvimin, 2013-2014 öğretim yılı bahar dönemi ve 2014-2015 öğretim yılı güz dönemi olmak üzere iki dönem olarak planlanmasına; bahar döneminde pedagojik formasyon eğitimi alacak 30 bin kişiye ilaveten, güz döneminde eğitime başlamak üzere 30 bin kişilik kontenjan ayrılmasına,"

 

Bahar dönemine yönelik tercihler alındı, tercih sonuçları açıklandı. Bahar dönemi takviminin Ağustos ayı öğretmen atamalarına yetişip yetişmeyecği yönündeki sorulara ise YÖK "Yetişecek" şeklinde cevap vermişti.

 

YÖK'TEN ŞİMDİ DE GÜZ DÖNEMİ AÇIKLAMASI

 

Bahar dönemine yönelik pedegojik formasyon takvimi konusunda yukarıdaki açıklamaları yapan YÖK, bugün de güz dönemine yönelik programlarla ilgili açıklama yaptı. YÖK en geç Eylül ayı içinde tercih sonuçlarının açıklanacağını bildirdi.

 

İşte YÖK'ün açıklaması

 

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programları ile ilgili her türlü bilgi Kurulumuzca hazırlanmış olan Usul ve Esaslarda açıklanmıştır. Söz konusu Usul ve Esaslara göre Pedagojik Formasyon Sertifika Programı açmak isteyen üniversiteler taleplerini 2014 Mayıs ayı içerisinde Yükseköğretim Kurulu'na bildireceklerdir. Buna göre Kurulumuzca yapılacak değerlendirmeden sonra en geç Ağustos ayı içerisinde program açılacak; üniversiteler ve kontenjanları ÖSYM'nin web sitesinde ilan edilecektir. Daha önceki sonuçlarda olduğu gibi öğrencilerin tercihleri alındıktan sonra en geç Eylül ayı içinde yerleştirme yapılacak ve 2014-2015 öğretim yılı güz döneminden itibaren dersler başlamış olacaktır.

 

Ocak 2014'te olduğu gibi yine 30 bin dolayında kontenjan verilecektir.

 

Yükseköğretim Kurulu

 

mebpersoneli.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim