Öğretmen Diyarı

Yoğun kar ve kuvvetli yağış uyarısı / Haritalı

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünün yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile zamanla Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Isparta çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması beklenen yağışların; gece saatlerinde Antalya ve Burdur çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Ankara, Eskişehir, Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar ve Isparta çevrelerinde yoğun karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.


HAVA SICAKLIĞI :İç ve kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.


RÜZGAR :Kuzey ve batı kesimlerde kuzey ve batı, güney, iç ve doğu bölgelerde güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın kuzeyi, Güney Ege kıyıları, Batı Karadeniz'in doğu kıyıları, Orta Karadeniz kıyıları, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun batısında kuvvetli olarak (30-), Marmara'nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-) esmesi bekleniyor.


UYARILAR


YOĞUN KAR VE KUVVETLİ YAĞIŞ UAYRISI: Yağışların; gece saatlerinde Antalya ve Burdur çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Ankara, Eskişehir, Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar ve Isparta çevrelerinde yoğun karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, ulaşımda aksamalar, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara'nın kuzeyi, Güney Ege kıyıları, Batı Karadeniz'in doğu kıyıları, Orta Karadeniz kıyıları, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun batısında kuvvetli olarak (30-), Marmara'nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


ZİRAİ DON UYARISI: gece saatlerinde Bilecik, Kütahya, Eskişehir ve Afyonkarahisar çevrelerinde hafif kuvvette zirai don olayı beklendiğinden zirai faaliyetlerle uğraşan vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

    
\"Memurlar.Net\"
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim