Öğretmen Diyarı

YİNE OKUL YAKTILAR
 Hakkari Yüksekova'da 22 Milyon TL ile yapılan Muharrem Malazgirt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, PKK'lı teröristler tarafından yakıldı. Halk ise PKK'nın gerçek yüzünü artık gördüklerini belirtiyor. Tvlere konuşan vatandaş okul ve sağlık kurumlarına dünyanın hiçbir yerinde saldırılmıyor bu savaşta dahi olmuyor ama PKK okullarımızı yakıyor dedi.
Cumhuriyet, Orman, Mezarlık, Yeni, Eski Kışla, Yeşildere, Dize, Güngör ve Esentepe mahallelerinde 200 dolayında teröristin etkisiz hale getirilmesiyle tamamlanan operasyonun ardından yürütülen arama tarama faaliyetlerinde, bölgenin önemli eğitim kurumlarından biri olan Muharrem Malazgirt Mesleki ve Teknik Lisesine teröristler tarafından verilen zarar da ortaya çıktı.

EĞİTİM YILI BAŞINDA HİZMETE GİRDİ
Milli Piyango İdaresince 22 milyon lira yatırımla Orman Mahallesi'nde yaptırılan lisenin, operasyon esnasında teröristlerce sözde "karargah" ve "patlayıcı imalathanesi" olarak kullanıldığı belirlendi.
Bölge halkı ve çocuklarının eğitimden mahrum kalması için elinden geleni yapan teröristler, okul yerleşkesindeki binalara el yapımı patlayıcılarla hasar verdiği, duvarlara açtıkları deliklerden güvenlik güçlerine ateş açtıkları
tespit edildi.

i.Kaynak: memursesi.com (memursesi@gmail.com)
Anahtar Kelimeler:
yine okul yaktılar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim