Öğretmen Diyarı

Yine bir okul kapısı faciası
Daha önce sağlam olmayan okul kapıları nedeniyle birçok öğrencinin yaralanmasına hatta ölümüne neden olduğu vakalara şahit olmuştuk. Bu kez de Haymana İlçesi’ndeki Çaldağ İlkokulu’nun güvenli olmayan giriş kapısı, bir çocuğun hayatına mâl olacaktı. Okul kapısının üzerine düşmesiyle yaralanan 6 yaşındaki Hasan kaldırıldığı Haymana Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalenin ardından ambulans helikopterle Ankara’ya sevk edildi.
Haymana Çaldağ İlkokulu’nda okuyan 1’inci sınıf öğrencisi Hasan Yaşar, dün akşam, okulun kapısının altında kaldı. Okul çıkışı meydana gelen kazada, Hasan Yaşar adlı öğrenci, arkaşları ile oynarken, okulun kapısına asıldı. Yerinden çıkan kapı, küçük Hasan’ın üzerine düştü. Başından yaralanan Hasan Yaşar, Haymana Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaşar’a burada ilk müdahale yapıldıktan sonra ambulans helikopterle Ankara Dışkapı Hastanesi’ne sevk edildi.
Hasan Yaşar’ın hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Öğrenci velileri ise tepkilerini dile getirirken, okulun yeni bina olmasına rağmen sorunları olduğunu, birçok yerine tadilat gerektiğin belirttiler.

Yine bir okul kapısı faciası
Kaynak: DHA
Anahtar Kelimeler:
yine okul kapısı faciası

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim