Öğretmen Diyarı

YGS kalemleri ihtiyaç sahibi öğrenciler için toplandı
 Türk Kızılayı Antakya Şubesi Gençlik Kolları üyeleri, YGS'de dağıtılan kalem, silgi ve kalemtıraşları, sınav bitiminde ihtiyacı olan okullara destek için topladı
Türk Kızılayı Antakya Şubesi Gençlik Kolları üyeleri, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nın (YGS) bitiminin ardından topladığı kalem, silgi ve kalemtıraşları, ihtiyaç sahibi okullara dağıtacak.

Türk Kızılayı Antakya Şubesi genel hizmet yöneticisi Mustafa Alp, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her yıl YGS sonrası okul önlerinde gönüllü gençlerin adaylardan ÖSYM tarafından dağıtılan kalem, silgi ve kalemtıraşları talep ettiğini belirtti.

Alp, yardım kampanyasına 20 Türk Kızılayı Gençlik Kolları üyesinin destek verdiğini söyledi.

Üyelerinin Hatay Mustafa Kemal Üniversitesindeki (MKÜ) sekiz fakülte önünde kalem seti topladığını ifade eden Alp, "Biz bu kalemleri il genelinde ihtiyaç sahibi okullardaki öğrenciler için toplamış bulunmaktayız. Yaklaşık 4 bin kalem, 2 bin silgi ve kalemtıraş topladık. YGS sınavına girerek sınav çıkışında kalemlerini bağışlayan tüm öğrencilere teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum" diye konuştu.

Alp, önümüzdeki günlerde toplanan kırtasiye malzemelerini okullara giderek ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtacaklarını sözlerine ekledi.
Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim