Öğretmen Diyarı

Yetiştirme yurdunda skandal' haberine inceleme başlatıldı
 Denizli'de, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Erkek Yetiştirme Yurdu'nda kalan çocuklara şiddet uygulandığı iddialarına ilişkin Denizli Emniyet Müdürlüğü, inceleme başlattı
Denizli'de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Erkek Yetiştirme Yurdu'nda kalan çocuklara şiddet uygulandığı iddiasına ilişkin Denizli Emniyet Müdürlüğü, inceleme başlattı.

Emniyetten yapılan yazılı açıklamada, bir haber ajansının internet sitesinde "Yetiştirme Yurdunda Skandal Görüntü" başlığıyla yer alan konu ili ilgili inceleme başlatıldığı belirtildi.

Açıklamada, "Sitede yayınlanan yetiştirme yurdunda skandal görüntü başlıklı haberde bahsedilen konunun, bugün duyulması üzerine emniyet müdürlüğümüzce ilgili cumhuriyet savcısına bilgi verilerek gerekli adli işlemler başlatılmıştır." ifadelerine yer verildi.

- Yurttaki şiddet iddiası

CHP Denizli İl Başkanı Teoman Sancar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Erkek Yetiştirme Yurdu'nda kalan çocuklara şiddet uygulandığını öne sürerek, yetiştirme yurdunda yaşandığını belirttiği "erkek çocuğuna kötü davranış" ile ilgili görüntü kaydını medya mensupları ile paylaşmıştı. Sancar, "Yemekhanede yemek yiyen bir çocuğa bir erkek görevli boynundan tutarak, bir kadın görevli ise yemek yediği tabağa vurarak şiddet uygulamıştır" ifadelerini kullanmış, yurt yetkilileri ise olayın 2015 yılının eylül ayında yaşandığını belirterek görevliler hakkında soruşturma açıldığını ve kurumla ilişkilerinin kesildiğini bildirmişti.
 Bakanlığın açıklaması

Şiddet iddialarına ilişkin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da yazılı bir açıklama yaparak "Görüntüler Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına ulaştığı andan itibaren Bakan Ramazanoğlu'nun talimatı üzerine müfettiş görevlendirilmiş, gerekli idari soruşturma başlatılmıştır. Olayda sorumluluğu bulunan kişiler derhal görevden alınmıştır. İdari soruşturmanın neticesine göre sorumlular hakkında adli süreç de başlatılacaktır. Olaya müsamaha gösterilmesi veya seyirci kalınması kesinlikle söz konusu değildir." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, bakanlığın temel prensibinin "devletin koruması altındaki çocuklara sevgi ve şefkat ile muamele edilmesi" olduğu belirtilerek "Bunun aksi davranışları sergileyenlerin bakanlık çatısı altında barınmaları mümkün değildir." ifadelerine yer verildi.
Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim