Öğretmen Diyarı

Yeni yıla kar\'la girecek 7 il !

Meteoroloji, son yıllarda Doğu illeri dışında Türkiye'nin yeni yıla karla giremediğini ancak bu yıl Ankara, İstanbul, Bursa, Tekirdağ, Edirne, Balıkesir, Sakarya, Kocaeli gibi illerde kar yağacağı tahmininde bulundu.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre Türkiye Batı'dan başlayarak yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek. Balkanlardan gelecek soğuk havayla birlikte Pazartesi gününden itibaren kar yağışların başlayacağı ifade ediliyor.

 

"BATI YENİ YILA KARLA GİRECEK"

Kar ve karla karışık yağmur şeklindeki yağışların Salı ve Çarşamba günü yurdu etkisi altına alacağını anlatan Meteoroloji uzmanların değerlendirmeleri şöyle:

 

"Bu yılın son gününde, 31 Aralık'ta İç Anadolu ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde, Trakya'da ve İstanbul'un bazı kesimlerinde karla karışık yağmur olacak. Yıllardın yeni yıla karla girmemiştik. Bu yıl 31 Aralık gece saatlerinde yani yeni yıla girilirken, Ankara, Tekirdağ, Edirne, Bursa, Balıkesir, Sakarya, Kocaeli gibi illerde kar yağacağını söyleyebiliriz. İstanbul'un ise yüksek yerlerinde Çatalca, Silivri, Artanavutköy gibi yerlerinde kar yağacak. Soğuk hava şehir merkezine yaklaştığında ise denizin ve şehir ısısının etkisi nedeniyle kara dönüşemeyecek görünüyor."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol