Öğretmen Diyarı

YENİ SMS OYUNUNA DİKKAT! \Son derece iyi hazırlanmış bu SMS’ler ile her gün binlerce insan kolaylıkla kandırılabiliyor. Bu oyuna son eklenen sahte mesaj ise “E-TÜKETİCİ” adı altında gönderiliyor. “Yeni Tüketici Yasasına göre bankalara ödediğiniz dosya masrafları, faizler aidatlar size geri ödenecekti. Başvuru için son gün hemen arayın 02129121***” şeklinde bir mesaj gönderiliyor.

“Son gün ” diye düşünerek hemen mesajın geldiği numarayı arıyorsunuz. Avukatları tarafından ücret iadesi için işlemlerin gerçekleştirileceğini belirten şahıslar, bankaya olan borcunuza göre fiyat politikalarını anlatıyor. Eğer bankaya olan borcunuz 1000 liranın altındaysa firmaya 250 lira, 1000-2500 TL aralığında ise 350 lira 2 bin 500 lira ve üzerindeki borçlar için de 500 lira ücret ödemeniz gerektiği belirtiliyor.
“Arkanızda avukat olmazsa bankalarla uğraşamazsınız”
Telefonla görüştüğünüz kişilere aynı işlemleri her vatandaş yaptırabilir dediğimizde mahkemelerde işlemlerin 1 yıl sürdüğünü, bu zaman zarfında da dosyanın düştüğünü aktarıyorlar. Avukat olmadığı zaman bankalarla uğraşmanın mümkün olmadığını bildiren şahıslar paranızı geri alabilmek için başka çarenizin olmadığını öne sürerek ikna etmeye çalışıyor.

Uzmanlar Uyarıyor!

Cevapsız arama aldığınız zaman hemen geri aramayın. Gönderilen SMS’lerdeki son gün fırsatı, indirimi kaçırmayın gibi tabirlere aldanmayın. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim