Öğretmen Diyarı

Yaz Dönemi Kılık Kıyafet Uygulaması Tarihleri Belli Oldu
 Kamu çalışanlarına yönelik kılık kıyafet düzenlemesinin yaz dönemi tarihi belli oldu. Detayları haberimizde.
 Kamu Personelinin Yaz Dönemi Kılık Kıyafet Uygulaması Tarihleri Belli Oldu Ceket giyme ve kravat takma zorunluluğu, yaz aylarında bir çok çalışanın problemi haline dönüyor.

Özellikle yoğun çalışma ortamlarında görev alan kamu personellerinin de bu noktada en fazla mağdur olan taraf olduğu biliniyor. Ancak bu konuda kamu kurum ve kuruluşları bünyesinde görev yapmakta olan kamu çalışanlarına yönelik yaz dönemi kılık kıyafet düzenlemesi uygulanıyor. Yaz dönemi uygulaması, derin bir nefes aldırıyor. Bu kapsamda içinde bulunduğumuz yaz dönemi için de kamu personellerinin kılık kıyafetlerinde uygulanmaya başlanacak düzenlemenin tarihi belli olmuş durumda.

Belirtilen tarihten itibaren kamu personelleri, görevleri sırasında kıravat ve ceket kullanmak zorunda olmayacaklar. Bu noktada da bir çok kamu personelini yakından ilgilendirecek bir gelişme ve tarih olarak karşımıza çıkan bu düzenlemenin tarihi ise 16 Mayıs 2016 Pazartesi olarak aktarılıyor. Kamu personelinin yaz kıyafeti uygulaması ne zaman bitiyor? Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapmakta olan kamu personellerinin ilgili düzenleme kapsamında ceketsiz ve kravatsız çalışabilecekleri son tarih ise 15 Eylül 2016 tarihinin mesai başlama saatine kadar geçerlilik koruyacaktır.

Resmi elbise olarak adlandırılan üniforma giymek zorunda olan kişiler ise ilgili düzenleme kapsamında olmayacaklardır. O kişiler de ilgili yönetmelik kapsamındaki usul ve esaslara tabi tutulacaklardır. Kamu personellerine yönelik bilgi, ilan ve en güncel haberlere ilk siz ulaşmak isterseniz KPSS CAFE mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim