Öğretmen Diyarı

YAZ DÖNEMİ KILIK KIYAFET SERBESTİSİ BUGÜN SONA ERİYOR

Devlet memurlarına tanınan yaz dönemi kılık kıyafet serbestisi bugün mesai saatinde sona eriyor.

Kamu Kurum Ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık Ve Kıyafetine Dair Yönetmelik hükümleri gereğince kamu çalışanlarına getirilen kıyafet zorunluluğu yaz döneminde gevşetiliyor.

Yönetmelikte yer verilen “Yaz döneminde personelin kılık, kıyafeti 15 Mayıs - 15 Eylül tarihleri arasında uygulanır. Yaz kıyafetleriyle ilgili hususlar bakanlık merkez teşkilatında ilgili Bakanlarca; illerde, yapılan hizmetin mahiyeti ve çalışılan yerin iklim ve coğrafik özellikleri gözönünde tutularak Valilerce tespit edilir.” hükmü gereğince memurlar, 15 Eylül tarihinden itibaren yeniden yönetmelikte yer verilen kıyafetlerle işe gitmek durumunda olacaklar.

Memurların kıyafet zorunluluğu ile ilgili sıkıntılar sendikalar tarafından dile getirilmesine karşın bu konuda bir düzenleme yapılmadı. Öte yandan, halen bazı sendika üyeleri sendikal eylem kapsamında kıyafet yönetmeliğine aykırı olarak işe gitmeye devam ediyorlar.

Kaynak:  "memurunyeri.com" 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
murad bilgi 2 yıl önce

siz niye haber yaptınız ki bunu ? kimden talimat aldınız ya da kime yaranma derdindesiniz? Amacınız ne yani devleti yönetenler koskoca anayasayı sallamıyor da memura gelince çağ dışı kalmış bir yönetmelik mi önem arzediyor ? işinize bakın yaaaa