Öğretmen Diyarı

Yağmurlu hava geliyor / Haritalı

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre; Güney ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı, Tokat, Bingöl ve Diyarbakır ile gece saatlerinde Marmara'nın doğusu, Zonguldak, Düzce, Bartın, Bolu ve Karabük çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Doğu Akdeniz ile gece saatlerinde Adıyaman, G.Antep ve Kilis çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun kuzeybatısında yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI :Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

 

 

UYARILAR

 

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI : Yağışların Doğu Akdeniz ile gece saatlerinde Adıyaman, G.Antep ve Kilis çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, yıldırım, Ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli olunması gerekmektedir.

\"Memurlar.Net\"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol