Öğretmen Diyarı

Yağışlı hava etkili olacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz Kıyıları, Artvin, Kars, Ardahan, Ağrı çevreleri ile öğle saatlerinde Toroslar mevkii, akşam saatlerinde Ankara, Çankırı ve Kastamonu'nun güney ilçeleri, gece saatlerinden itibaren Batı Karadeniz kıyıları, Kocaeli, Sakarya, Bilecik ve İstanbul'un Anadolu yakasının kıyılarının sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer

 

yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İşte 5 günlük hava tahmini

 

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak, sıcaklık güney ve iç bölgelerde mevsim normalleri üzerinde, kuzey kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredecek.

 

Rüzgar ise genellikle kuzey, Akdeniz Kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli zamanla kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

 

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı yer yer çok bulutlu bu gece saatlerinden itibaren Anadolu Yakasının kıyıları kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (29)

ANKARA: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu bu akşam saatlerinde kısa süreli ve yerel sağanak yağışlı. (37)

İZMİR: Az bulutlu ve açık. (33)

ADANA: Az bulutlu ve açık,iç kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Toroslar mevkiinin kısa süreli ve yerel sağanak yağışlı. (34)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı, yer yer çok bulutlu ve kısa süreli ve yerel sağanak yağışlı. (31)

SAMSUN: Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(29)

ERZURUM: Az bulutlu, zamanla parçalı, kuzey kesimleri yer yer çok bulutlu. (30)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık.(40)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Az bulutlu ve açık, kuzey kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, bu gece

saatlerinden itibaren Kocaeli, Sakarya, Bilecik İle İstanbul'un Anadolu Yakasının kıyılarının kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu ve açık zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, doğusu ile iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Toroslar mevkii kısa süreli ve yerel sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Ankara ve Çankırı çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacak.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinden itibaren kıyıları ile Kastamonu'nun güney ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Genellikle parçalı zamanla çok bulutlu öğle saatlerinden itibaren kıyıları ile Artvin çevreleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacak.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzeydoğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Ağrı, Kars ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği öngörülüyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık.

(ANKA)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim