Yağışlar devam ediyor-Haritalı

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM Yapılan son değerlendirmelere göre; Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Konya ve Sinop çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu'nun doğusunda karla karışık yağmur ve yükseklerinde hafif kar şeklinde olması bekleniyor.


HAVA SICAKLIĞI :Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacağı, Doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor.


RÜZGAR :Kuzey, iç ve batı kesimlerde kuzey, doğu bölgelerde güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun güneyi ve Orta Karadeniz'in kıyılarında kuvvetli (30-50 km/s), Güney Ege Kıyılarında kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.


UYARILAR


KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun güneyi, Orta Karadeniz kıyılarında kuvvetli (30-50 km/s), Güney Ege Kıyılarında kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Göller Yöresi, Karadeniz'in iç kesimleri ile İç ve Doğu Anadolu'da buzlanma ve don olayı beklendiğinden özellikle kara ulaşımında aksamalar başta olmak üzere yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir


ZİRAİ DON UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın güneyi (Balıkesir, Bursa, Bilecik, Kocaeli ve Sakarya) ile Doğu Anadolu'nun batısında (Malatya, Elazığ, Erzincan) hafif, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, İç Ege ve Göller Yöresinde orta kuvvette, bölgenin yüksek kesimlerinde kuvvetli zirai don olayı beklendiğinden zirai faaliyetlerle uğraşan vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

    
\"Memurlar.Net\"
 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim