Öğretmen Diyarı

Yağ aldırmak IN burun estetiği OUT

Dünyada ve Türkiye’de yapılan estetik operasyonlarda birinci sırada yağ aldırmak bulunuyor. Geçen yıllarda birinci sırada olan burun ameliyatları 5’inci sıraya kadar düştü. 

 

 

ULUSLARARASI Estetik Plastik Cerrahi Derneği’nin (ISAPS) dünya genelinde yaptığı araştırmaya göre yağ aldırmak, estetik ameliyatlar arasında birinci sıraya yükseldi. Tüm dünyada 21 bin 894 estetik ameliyatı inceleyen araştırmacılar, burun ameliyatının gerilediğini gördü. Daha önce liderlikte yer alan burun operasyonları, 5’inci sıraya düştü. İşte ISAPS üyesi Estetik Plastik Cerrah Op. Dr. Metin Kerem’e göre yağ aldırma operasyonlarının artma nedeni: 

- İNSANLAR daha fazla kilo alıyor ve yağlanıyor. Günlük hayatta güzelliğin önemi giderek artıyor. 
- KADINLAR kıvrımlı ve zarif, erkekler sert ve düz hatlara sahip olmak istiyor. İnatçı lokal yağ birikimlerinden kurtulabilmek için de yağ aldırıyor.  
- ERKEK ve kadın vücut estetiğini bozan en önemli unsur, kilo verilmesine rağmen, bazı bölgelerde bulunan ve vücut hatlarını bozan inatçı yağlanmalar. 
- BÖLGESEL yağlanma probleminin tek gerçek çözümü yağ fazlasının fiziksel olarak ilgili bölgeden uzaklaştırılmasıdır. Günümüzde bu amaçla en çok kullanılan yöntem yağ almadır. 

Türkiye 13’üncü sırada yer aldı

Dünyadan estetik operasyonlar istatistikleri:  n  ABD, Brezilya, Çin, Japonya, İtalya, Hindistan ve Türkiye’de yağ aldırma, Fransa, Almanya, Rusya’da ise meme büyütme operasyonları  birinci sırada yer alıyor.  n EN çok estetik ameliyat ABD’de yapılıyor. Bunu sırasıyla Brezilya, Çin, Japonya ve Meksika izliyor. n TÜRKİYE estetik operasyon sayısında 13’üncü sırada yer alıyor. 

Göz kapağı operasyonları dünyada 3’üncü sırada

Dünyada en çok yapılan estetik ameliyatlar:

1) Yağ aldırma 
2) Meme büyütme 
3) Göz kapağı ameliyatları 
4) Karın germe operasyonları 
5) Burun ameliyatları 

Meme küçültme ve büyültme ilk 5’te

Türkiye’nin estetik raporu:
1) Yağ aldırma 
2) Meme büyütme 
3) Burun ameliyatları 
4) Göz kapağı ameliyatları 
5) Meme küçültme 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim