Öğretmen Diyarı

Ya sucuk yaparlarsa!!

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde sokağa terk edilen beş eşeğin buz tutmuş hali, tüm Türkiye’nin yüreğini sızlatmıştı. Anne-baba ve üç yavru eşek, Diyarbakırlı işadamı Cevat Korkmaz’ın Tekirdağ Şarköy’de bulunan çiftliğinde yaşayacak.

SİVEREK’te önceki gün donmak üzereyken bulunan eşekler, Siverek Kaymakam Hamza Erkal’ın devreye girmesiyle kurtulmuştu. İstanbul’da yaşayan Diyarbakırlı işadamı Cevat Korkmaz, Kaymakam Erkal’ı aradı. Hakkında yapılan araştırmada eşeklerin emanet edileceği güvenilir bir kişi olduğu öğrenildi. Kaymakam “Olur” verdi. Eşekler bugün Şanlıurfa Hipodromu’ndaki yarış atlarının nakliyesinde kullanılan kamyona bindirilecek ve Korkmaz’ın Tekirdağ Şarköy’deki çiftliğine doğru yola çıkacak.

KAYMAKAM: YA SUCUK YAPARLARSA

Kaymakam Erkal, “Eşeklerin içler acısı fotoğrafları yayımlandıktan sonra eşekleri almak isteyen yüzlerce vatandaş telefon etti. Ancak hiçbirini tanımıyorduk. Endişelendik. Sucuk yapmak için de arayanlar olabilirdi. Bu nedenle ‘Hayır’ dedik. Israrla arayan işadamı Cevat Korkmaz’ı araştırdık. Eşeklerin, çiftlikte güvenli koşullarda yaşayacaklarına emin olduk” dedi.

Onları güven, sevgi ve huzur bekliyor

Eşeklere sahip çıkan işadamı Cevat Korkmaz, “Sevgili eşekleri Şarköy’de güven, huzur ve sevgi dolu bir yaşam bekliyor” dedi.

Siverek Kaymakamı Hamza Erkal, 149 köy muhtarına da mektup göndererek kar nedeniyle dışarıda bırakılan ve buz tutan hayvanların ahırlarda korumaya alınmasını istedi.

hürriyet

Anahtar Kelimeler:
Eşekler Buz Tuttu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol