Öğretmen Diyarı

VİRANŞEHİR\'DE ÖĞRETMEN ÖĞRENCİNİN KEMİKLERİNİ ÇATLATTI

Mustafa ŞEKEROĞLU/ İSTANBUL

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesi’nde, Yenişehir Ortaokulu’na giden R.A.U. (12), 12 Mart’ta okuldan evine döndüğünde ailesine “Merdivenden düştüm, kolum ağrıyor” dedi.

Babası N.U., tarafından doktora götürülen R.A.U.’nun dirsek kemiğinde çatlak olduğu belirlendi. Aileye çocuğun kolunda hasar kalabileceği de söylendi.

Kısa süre sonra baba N.U., oğlunun arkadaşlarından olayın aslını öğrendi. Baba U., olayı şöyle anlattı: “Bir okul arkadaşı, oğlumu, derse geç kaldığı için okul müdürünün dövdüğünü söyledi. Sonra oğlum ağlayarak, okul müdürünün kendisini koridorda önce tokatladığını ardından başka bir sınıfa sokarak diğer öğrencilerin gözü önünde dövdüğünü anlattı.Hatta oğlumu tehdit etmiş, ‘Kimseye söyleme’ diye. Çocuğum korktuğu için olayı bize söyleyememiş. Okul müdüründen şikâyetçiyiz. Okulun kamera görüntülerinde de müdür oğlumu tokatladıktan sonra sınıfa sokarken görülüyor.”

Savcılık tarafından soruşturma başlatılırken polis, olayla ilgili tanık öğrencilerin bilgilerine başvurdu. Öğrenciler de dayak olayını doğruladı. İfadesi alınan okul müdürü İ.U.’ysa suçlamaları kabul etmeyerek “Dövmedim sadece kızdım” dedi.

 

 

 

kaynak: haberturk.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim