Öğretmen Diyarı

Velilerin okul müdürünü darp ettiği iddiası

Mesai saatleri içerisinde Necat Nasıroğlu İlkokulu müdür yardımcısının bir grup veli tarafından darp edildiğini iddia eden Eğitim Bir Sen Batman Şubesi düzenlediği basın açıklamasıyla olayı kınadı.

Açıklamada, sağduyulu ve öğrencilere örnek olması gereken yetişkinlerin, binlerce çocuğun gözü kapalı emanet edildiği bir eğitimciye saldırabilecek kadar gözlerinin kararması, şiddete başvurulması, anlaşılabilecek bir durum olmadığı belirtildi. Açıklamada, "Konuşarak anlaşmak yerine anlamsız fiillere başvurmak ne yazık ki artık toplumuzun genlerine işlemiştir.

Değer biçilemeyecek ölçüde emek sarf edilerek bilgili ve erdemli nesiller yetiştirme telaşı içindeki meslektaşlarımızın emekleri bu anlamsız saldırılarla heba olup gitmektedir. Çocuklarımızın artık şiddeti bir yaşam biçimi olarak görmesi ne yazık ki bu tür olaylar ile daha da pekişmektedir. Yıllardan beridir özelde öğretmenlere, genelde tüm memurlara yapılan her saldırıda gündeme gelen güvenlik zaafiyeti, bu gün bir kez daha canımızın yanmasına sebep olmuştur. Her saldırıdan sonra 'bu son olsun' temennileriyle bitirdiğimiz açıklamalarımıza rağmen, kirli eller, karanlık oyunlar, her seferinde, her yerden yara açmaya devam etmektedir.

Okullarımız şiddetin değil, şefkatin, merhametin yeşermesi gereken ortamlar iken, bu şekilde saldırılarla anılır olması, bizleri derinden yaralamaktadır. Buradan toplumun tüm kesimlerine çağrıda bulunmak istiyoruz. İnsanlık tarihinin hiçbir döneminde şiddet ve öfke insanlığa yarar sağlamamıştır. Sonuçları ağır tahribatlara neden olan şiddet ve öfkenin yerini hoşgörü, diyalog ve iletişim dilinin alması hepimizin görevidir. Her platformda bunlar dile getirilmeli, şiddetin bir yaşam biçimi olmasının önüne bir an önce geçilmelidir. Tüm kamuoyunu bu anlamda göreve davet ediyor ve geleceğimiz adına umutlu olmak istiyoruz. Saldırıyı tekrar şiddet ve nefretle kınıyoruz. Biz ne olursa olsun sorunları konuşarak çözmeye devam edeceğiz" denildi.

 

\"İhlas

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim