Öğretmen Diyarı

Velilerden okul dönüşümüne tepki

İzmir’in Gaziemir İlçesi’ndeki İTO İlkokulu’nun bir bölümünün ortaokula dönüştürülmesi kararına velilerden tepki geldi. Okul yönetimi ise müfettişlerin araştırmalarından sonra böyle bir kararın alındığını, okulun üç bloktan oluşmasından dolayı olumsuzluğun yaşanmayacağını söyledi.


Gaziemir EVKA 7 semtinde oturan bazı veliler ortaokula giden çocuklarının okullarının uzak olmasından dolayı şikayette bulundu. Bunun üzerine araştırma yapan milli eğitim müdürlüğü de, valilik onayıyla aynı semtteki İzmir Ticaret Odası İlkokulu’nun bir bloğunun ortaokula dönüştürülmesine karar verdi. Bunun için de üç sınıfın kapatılacağını duyan veliler, duruma tepki gösterdi. Çocuklarının sınıflarının kapatılacak olmasından dolayı, alıştıkları arkadaşlarıyla öğretmenlerinden ayrılacağını, bunun da onları olumsuz etkileyeceğini söyleyen veliler, okul önünde toplanıp açıklama yaptı. Veliler, kararın geri alınmasını ve okuldaki eğitimin önceki yıllarda olduğu gibi sürmesini istedi.


Velilerin bu tepkileri üzerine okul yönetimi de, başka velilerin de çocukları için ortaokul talebinde bulunduğunu, bunu karşılamak için de böyle bir yöntemin uygulanacağı ancak yeni sistemin eğitime olumsuz yönde bir etkisinin olmayacağını söyledi.

Kaynak: DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim