Öğretmen Diyarı

Veliler: Çocuklarımıza darp var / Öğretmen: Yalan, iftira atılıyor

Güren TİLKİ

Güzelyurt’ta eğitim veren Barış İlkokulu’nda görevli İngilizce öğretmen Zihni Özçetiner, öğrencileri darp ettiği ve kötü muamelede bulundu iddiasıyla veliler tarafından polise şikayet edildi.

50 veli, dün Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adlı Şube’ye giderek, ifade verdi ve söz konusu öğretmen hakkında şikâyet dilekçesi verdi.

Veliler, öğretmen Zihni Özçetiner’in ders sırasında çocukların yüzüne tahta silgisi attığını, saçlarını çektiğini, çocuklara şınav çektirerek ayağıyla beline bastığını iddia ediyor.

Veliler, bugün sabah Milli Eğitim Bakanlığı’na ardından da Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası’na gidip, şikâyette bulunacak.

Barış İlkokulu Müdürü Gökçen Kubilay, durumu Milli Eğitim Bakanlığı’na bildirdiklerini açıkladı.

Öğrencileri darp ettiği öne sürülen öğretmen Zihni Özçetiner ise iddiaları yalanlayarak, “İçim rahat, alnım açıktır. Hiçbir çocuğa zarar vermedim” dedi.

Kubilay: Bakanlığa bildirdik

Barış İlkokulu Müdürü Gökçen Kubilay, velilerin öğretmen Zihni Özçetiner hakkında kendisine gidip şikâyette bulunduğunu belirterek, konuyu Milli Eğitim Bakanlığı’na bildirdiğini söyledi.

Kubilay, bakanlığın okula müfettiş yollayıp gerekli araştırmayı yapacağını belirtti.

Çocuklardan gelen şikâyet artınca, veliler polise gitti

Barış İlkokulu’nda eğitim gören ilkokul bir ve ikinci sınıf öğrencilerinin durumu ailelerine anlatması sonrası 50 veli birlik olup okula gitti.

Müdürden konuyla ilgili izahat isteyen veliler, müdürle görüştükten sonra polise gidip, şikâyette bulundu.

Veliler, bir öğretmenin anne ve baba şefkatiyle çocuklara yaklaşması gerektiğini belirterek, şikâyetçi oldukları öğretmenin bu duyguya hiç sahip olmadığını savundu.

Veliler, çocuklarının her gün eve öğretmenle ilgili farklı şikâyetle geldiğini iddia etti. Veliler, çocuklardan gelen şikâyetlerin artması üzerine harekete geçtiklerini ve neler olduğunu öğrenmek için hep birlikte okula gittiklerini belirtti.

Özçetiner: En fazla sınıfta otoriteyi sağlamak için sesimi yükseltmişimdir

Barış İlkokulu’ndaki öğrencileri darp ettiği öne sürülen öğretmen Zihni Özçetiner, KIBRIS’a konuştu ve hakkındaki iddiaları yalanladı.

Özçetiner, “İddialar kesinlikle asılsızdır. Böyle davranışlar benim aile yapıma ve karakterime ters şeylerdir. İçim rahat, alnım açıktır. Hiçbir çocuğa zarar vermedim. Gerçekler ortaya çıkacaktır ve ben bu konuda gerekli yasal hakkımı kullanacağım” dedi.

Yasal olmadığı halde iki sınıfın birleştirildiği 60 kişilik sınıflarda derse girdiğini belirten Özçetiner, şöyle dedi:

“En fazla sınıfta otoriteyi sağlamak için sesimi yükseltmişimdir. Bunun dışında başka bir şey yaşanmamıştır, hele ki darp asla. Bugüne kadar hayatımda ne bir kavgaya karıştım ne de poliste hakkımda olumsuz bir rapor vardır. Güzelyurt’ta beni herkes tanıyor. Böyle bir şey yapacak bir karakterim yoktur. Haftada 2 gün Barış İlkokulu’nda, 3 gün de Serhatköy İlkokulu’nda görev yapıyorum. Bu olayların okulda olmadığım gün patlak vermesi ayrıca dikkat çekicidir”.

http://www.kibrisgazetesi.com/kibris/veliler-cocuklarimiza-darp-var-ogretmen-yalan-iftira-atiliyor/34490

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim