Öğretmen Diyarı

Veli, okul müdürünü darp etti !

Olay geçtiğimiz cuma günü öğle saatlerinde okul bahçesinde yaşandı. Dayanç'ı durduran bir veli, okulun merdivenlerinde çocuğunun sınıfının değiştirilmesi talebinde bulundu. Okulun öğretmenlerinin hepsinin değerli olduğunu belirten Dayanç, veliden dilekçe vermesi halinde yine de durumun değerlendirilebileceğini belirtip ayrılırken arkadan gelen veli, müdürü tekme tokat darp etti. Bu sırada orada geçmekte olan bir polis memuru durumu fark ederek olaya müdahale etti. Olay sonrası müdür Dayanç, veliden şikayetçi oldu.

 

 

Dayanç'a yapılan şiddet okul önünde toplanan Türk Eğitim-Sen, Eğitim İş ve Eğitim-Sen'e üye eğitimciler tarafından yapılan basın açıklamasıyla protesto edildi. Açıklamada, "Amacı sadece gelecek nesillere ışık tutmak olan öğretmenlerimize yapılan saldırıların ardı arkası kesilmiyor. Neredeyse her gün bir haber kanalı ya da gazetede yurdumuzun herhangi bir yerinde eğitim çalışanına karşı bir darp haberi duyuyoruz. Bazen öğrencisi tarafından öldürülen bir öğretmen bazen hastanede tedavi altına alınan eğitim çalışanlarımız var. Böyle bir ortamda gelecek nesilleri yetiştirme görevini nasıl yerine getireceğiz. İlgililerin; çalışanları yapayalnız bıraktığını ve hiçbir şekilde eğitim çalışanlarının yanında olmadığını belirtmek zorunda kalmaktan utanıyoruz. Öğretmene darp olayını gerçekleştiren vatandaşında ilgililerinde utanması ve gerekli önlemleri alması gerekmektedir. Aksi halde sağlıklı bir çalışma ortamının olmadığı yerde başarının beklenmesi imkansızdır. Okullarda tertemiz bir nesli yetiştirmek için işyerlerinde sağlıklı bir çalışma ortamının sağlanması gerekmektedir" denildi.

Memur-Sen'e bağlı Eğitim-Bir-Sen Edremit İlçe Başkanı İsmail Damar da olaydan büyük üzüntü duyduklarını belirterek, eğitimcilere yönelik şiddetin her türlüsünü kınadıklarını belirtti. Damar, "Okul müdürü arkadaşımızın başına gelen bu elim olaydan dolayı camia olarak büyük üzüntü yaşadık. Bu olayın son olmasını ve görevi başında bulunan eğitimcilere yönelik saldırılarının bundan sonra yaşanmamasını diliyor, faillerin bir an önce adalete hesap vermesini bekliyoruz" diye konuştu.


\"İhlas
 
memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol