Öğretmen Diyarı

Van şehidimiz düğün için gün sayıyormuş
Adana’nın Merkez Seyhan İlçesi’ndeki Mithatpaşa Mahallesi’nde oturan Ahmet Öztürk’e, oğlu Hacı Ahmet Öztürk’ün şehit olduğu haberi, sağlık ekipleri eşliğinde polis yetkilileri tarafından verildi.
FOTO:DHA - Şehit evi bayraklarla donatıldı.
FOTO:DHA - Şehit evi bayraklarla donatıldı.
(DHA)
Şehit haberinin duyulması üzerine yakınları ve komşuları bayrakla donatılan taziye evinde toplandı.
Şehit polis memuru Hacı Ahmet Öztürk’ün 30 Eylül’de evleneceği nişanlısı Sevilay Gündüz, yakınlarının kolları arasında taziye evine geldi.

Sinir krizi geçiren Gündüz, “Seni o mezara tek koymasınlar. Beni de yanına al. Beni neden bırakıp gittin” diye hıçkırıklara boğuldu.

EMNİYET BİNASI OLMAYAN MÜDÜRÜN TEDBİRİ FACİAYI ÖNLEDİ
FOTO:DHA - Bir ay sonra dünya evine gireceği nişanlısını şehit veren genç kadın sinir krizi geçirdi.
VAN'da meydana gelen bombalı saldırıyla ilgili önemli bir ayrıntı ortaya çıktı. İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici'nin, Emniyet binası olarak kullanılan polis evi önünde, önceki gün aldığı tedbir sayesinde, daha büyük bir facianın önlendiği öğrenildi. Türkiye peş peşe meydana gelen hain saldırılarla sarsılırken, Van, İpekyolu Mahallesi, İskele Caddesi'nde meydana gelen patlamayla ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Emniyet Müdürlüğü olarak kullanılan polis evini hedef alan patlama sırasında binada çok sayıda polis memuru olduğu öğrenildi.
TEDBİR ALDIRDI
Saldırıda daha büyük bir facianın yaşanmasının, İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici'nin, patlamadan 2 gün önce aldığı tedbir sayesinde önlendiği ortaya çıktı. İskele Caddesi üzerindeki, Emniyet Müdürlüğü olarak kullanılan polis evinin, saldırıya açık olması sebebiyle Ekici'nin, yardımcılarına talimat verdiği öğrenildi. Van İl Emniyet Müdürlüğü talimatıyla, korumaya uygun olmayan binanın çevresine bariyer koyulduğu bilgisine ulaşıldı. Binanın 40 metre uzağında oluşturulan kontrol noktası sayesinde, bombalı araçla eylem yapan teröristin, Emniyet kompleksine daha fazla yaklaşamadığı ortaya çıktı.
EMNİYET BİNASI YOK
Van'da 2011 yılında yaşanan depremin ardından Emniyet Müdürlüğü binasının hasar görmesi sebebiyle, polis evinin 5 yıldır, İl Emniyet Müdürlüğü olarak kullanıldığı öğrenildi. Polis evi binasının güvenlik tedbiri için yeterli alana sahip olmadığı bilgisine ulaşıldı. Yeni Emniyet binası yapılamadığı için karakol, Emniyet Müdürlüğü, misafirhane ve lojmanların aynı kompleks içerisinde bulunduğu bilgisine ulaşıldı.
YARALI YAKALANDI
Öte yandan Van'daki alçak saldırıyı gerçekleştirdikten terörist Medet Oruç'un, olaydan kısa süre sonra düzenlenen operasyonla yaralı olarak yakalandığı öğrenildi.Kaynak: DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim