Öğretmen Diyarı

Van'da öğretmenlerden belediyeye teşekkür
İçişleri Bakanlığınca, terör örgütü PKK/KCK'ya yardım ve destek verdikleri gerekçesiyle haklarında yürütülen soruşturma ve kovuşturmalar kapsamında görevden alınan belediye başkanlarının yerine, KHK kapsamında görevlendirilen belediye başkanları, ilçelerde yaşanan sorunları tespit ederek çözümü konusunda çaba gösteriyor.

Görevlendirildikleri günden itibaren vatandaşların talepleri ve tespit ettikleri sorunlar doğrultusunda programlarını belirleyen belediye başkanları, devletin imkanlarını en verimli şekilde değerlendirerek, hizmete dönüştürüyor.

Edremit Belediyesi yolları genişletiyor

İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Edremit Belediyesi, ilçede uzun zamandır ihmal edilen yolların onarım çalışmalarına başladı.

İlçeye bağlı Eski Cami Mahallesi'nde, sahibinin yol yapımı için hibe ettiği arazide yol genişletme ve stabilize çalışması yürüten Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, TOKİ Mahallesi'ndeki yollara da kilitli parke taşı döşeyerek, daha modern görünüme kavuşturdu.

Yeni Cami Mahallesi'nde de yol düzeltme ve onarım çalışmalarıyla vatandaşları çamurlu yollarda yürüme sıkıntısından kurtaran belediye ekipleri, bu faaliyetleri sırasında vatandaşlardan da destek görüyor.

Erciş'te sıkıntılar çözülüyor

Erciş'te de İçişleri Bakanlığınca belediye başkanı olarak görevlendirilen Mehmet Şirin Yaşar'ın başlattığı çalışmalar, vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

İlçedeki trafik sorunun çözülmesi için ücretsiz otoparkların hizmete açılması, yollardaki parke taşı uygulamaları ve kentsel dönüşüm konusundaki projelerle ilçe halkının takdirini kazanan Yaşar, yollardaki alt yapı çalışmalarının çözülmesi konusunda da gerekli girişimleri başlattı.

"Öğretmenlerden belediyeye teşekkür"

Erciş Öğretmenevi yolu da belediye tarafından parke taşı döşenerek, yenilendi.

Önceden çamurdan geçemedikleri yolun ilçeye yakışan hale getirildiğini belirten öğretmen Muammer Kayacı, "Öğretmeler evine gelip geldiği zaman çamur nedeniyle yürümekte zorlanıyordu. Çamurdan dolayı öğretmen evinde çalışanlar bile bizi içeri almak istemiyordu. Kaymakamımız Erciş Belediyesi'nde göreve geldikten sonra yolumuzun yenilenmesi konusunda gereken hassasiyeti gösterdi. Görme engelli arkadaşlarımızı da düşünerek yola işaretler bırakıldı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz." diye konuştu.
Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim