Öğretmen Diyarı

Vakıf Katılım Bankası 350 Personel Alımı

 Yeni bir banka olan Vakıf Katılım Bankası kendi bünyesinde çalıştırmak üzere 350 personel alımı yapacak.
Yeni bir banka olan Vakıf Katılım Bankası kendi bünyesinde çalıştırmak üzere 350 personel alımı yapacak.  

BDDK'nın konu ile kararı Türkiye Cumhuriyeti Resmi Gazete'de yayınlandı.  Buna göre, 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 10 uncu maddesi ile Bankaların İzne Tabi İşlemleri İle Dolaylı Pay Sahipliğine İlişkin Yönetmeliğin 7 nci maddesi kapsamında yapılan değerlendirme neticesinde, Kurulun 27.02.2015 tarih ve 6205 sayılı Kararı ile kuruluş izni verilen Vakıf Katılım Bankası A.Ş.’ye faaliyet izni verilmesine karar verildi. İlk başta merkez şube açılacak. Bu merkez şube içinde 120 personel alımı yapılacak.  

Vakıf Katılım Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran bir açıklama yaptı. Öztürk Oran'ın yaptığı açıklamada ilke etapta merkez şube açılacağı ve bu merkez şube içinde 120 personel alınacağı, ancak açılıştan sonra hızlı bir şekilde şubeleşme çalışmaları olacağı ve bu bağlamda çalışan sayısında da bir artışa gidileceği belirtildi.  Vakıf Katılım Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran 2016 yılının sonuna kadar 350 personel alımı yapmayı hedeflediklerini söyledi. Ayrıca Oran ilk etapta müşteri sayısı ve hedef kitlemizin örtüştüğü noktalarda şubeleşme çalışmaları yapacağız dedi.  

Vakıf Katılım Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran bu doğrultuda İstanbul, Ankara, Konya, Gaziantep, Bursa, İzmir, Adana, Antalya, Kayseri gibi iller ilk şubelerimizi açacağımız şehirler olacak. Sonrasında ise şubelerimiz hızla ülke coğrafyasının geneline yayılacak" diye konuştu. Ziraat Katılım Bankasından sonra büyük bir devlet katılım bankası daha faaliyete başladı. Yakın zamanda persoenl alımlarına başlayacak Vakıf Katılım Bankası hakkında tüm detayları ve personel alımlarını kpsscafe.com.tr olarak sizler ile paylaşacağız. 

Kaynak: www.kpsscafe.com.tr

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim