Öğretmen Diyarı

Vakıf Katılım Bankası 350 Personel Alacak

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu , yeni bir devlet bankası olan Vakıf Katılım Bankası A.Ş.’ye faaliyet izni verdi.
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu , yeni bir devlet bankası olan Vakıf Katılım Bankası A.Ş.’ye faaliyet izni verdi.  

BDDK’nın konu ile ilgili kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 10 uncu maddesi ile Bankaların İzne Tabi İşlemleri İle Dolaylı Pay Sahipliğine İlişkin Yönetmeliğin 7 nci maddesi kapsamında yapılan değerlendirme neticesinde, Kurulun 27.02.2015 tarih ve 6205 sayılı Kararı ile kuruluş izni verilen Vakıf Katılım Bankası A.Ş.’ye faaliyet izni verilmesine karar verildi.

İLK ETAPTA MERKEZ ŞUBE VE YAKLAŞIK 120 ÇALIŞANLA AÇILACAK

Vakıf Katılım Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran yaptığı açıklamada ilk etapta merkez şube ve yaklaşık 120 çalışanla 26 Şubat 2016'da açılacağı , ancak açılış sonrası hızlı şubeleşme çalışmaları olacağını ve bu paralelde çalışan sayısında benzer şekilde artış görüleceğini belirtti.

2016 yılı sonuna kadar yaklaşık 350 personel alımı yapmayı hedeflediklerini belirten Oran, "İlk aşamada müşteri sayısı ve hedef kitlemizin örtüştüğü noktalarda şubeleşme çalışmaları yapacağız. Bu doğrultuda İstanbul, Ankara, Konya, Gaziantep, Bursa, İzmir, Adana, Antalya, Kayseri gibi iller ilk şubelerimizi açacağımız şehirler olacak. Sonrasında ise şubelerimiz hızla ülke coğrafyasının geneline yayılacak" diye konuştu.

Ziraat Katılım Bankasından sonra bir büyük devlet bankasıda faaliyetlerine başladı. Yakın zamanda personel alımlarına başlayacak Vakıf Katılım Bankasına ait tüm detayları haberleri ve personel alımlarını isbilgisi.com olarak sizlerle paylaşacağız.

 

Kaynak: www.isbilgisi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol