Öğretmen Diyarı

Üniversitelileri yurt telaşı sardı

Bu tarihe kadar yurt başvurusu yapmayan veya başvuru yapıpta olumlu sonuç alamayan öğrenciler vakıf yurtlarına başvuracaklar.
İhlas Vakfı öğrencilerin neden kendi yurtları tercih etmesi gerektiğini açıkladı.

Niçin Öğrenci Yurdu ?

Üniversitelerde öğrenim gören öğrencilerimize, evlerinde bulamıyacakları hizmeti vermek, uygun çalışma ortamlarını ve kendilerini geliştirecek imkanları sunmak, okudukları üniversite ve fakültelerde, kendi branşları ile ilgili her türlü ilmi konularda, öğretim görevlilerinden, kişi, kurum ve kuruluşlardan yararlandırmak Vakfın temel gayeleri arasındadır. Bilginin, en önemli üretim aracı ve güç kaynağı olacağı bilinciyle gençlerimiz tüm yurtlarımızda, teknolojik imkanlardan yararlanmaktadırlar. İhlas Vakfı, 1975'den bu yana kişilikli, seçkin ve başarılı bireyler yetiştirmekten mutluluk duymaktadır. İhlas Vakfı, Türkiye sathına yayılmış öğrenci yurtları ile, binlerce gencimize hizmet vermektedir. Milli Eğitim Bakanlığıının denetimlerine ve yönetmeliklerine uygun olarak, yüksek öğrenim öğrencilerine, rahat ve huzurlu bir barınma ortamı sağlamaktadır. 

İhlas Vakfı Yurtları Tarafından Öğrencilere Verilen Hizmetler 
Yurtlarımız şehir merkezlerinde bulunmaktadır. Odalarımız, 2, 4 ve 6 kişiliktir. Üniversitelere rahat ulaşım imkanı vardır. Kışın, merkezi sistem ile ısıtma sağlanmaktadır. Sportif aktiviteler düzenlenmektedir. Çeşitli sosyal etkinlikler, gezilerve sosyal aktiviteler düzenlenmektedir. Günün 24 saati danışabilecekleri ve sıkıntılarını anlatabilecekleri rehber danışmanlar bulunmaktadır. Öğrencilerin, maddı ve manevi sıkıntılarına yardımcı olan, yurdun disiplinini sağlayan, öğrencileri birer aile ferdi kabul eden, müşfikve anlayışlı yurt idaresi Mevsime ve günlük kalari ihtiyacına göre hazırlanan kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri Rahat ders çalışma odaları Sıcaksu imkanı Televizyon ve video imkanı Kantinler Bilgisayar odaları Öğrencilerimizin başarı durumu takip edilir, gerekli hallerde velilerine bilgi verilir

Kaynak:http://www.yurtlarbirligi.org/ 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim