Öğretmen Diyarı

Üniversiteli Kız Öğrencilerden Kalorifer Eylemi

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'ne (KYK) bağlı Bingöl Yurdu'nda kalan kız öğrenciler, yurtta kaloriferlerin yanmadığını belirterek eylem yaptı. 850 kişilik yurtta iki gündürısınma problemi yaşadıklarını belirten öğrenciler, üzerlerine battaniye alarak yurdun önünde toplandı.Öğrencilerden Hilal Tunç yaptığı açıklamada, yurtta yakıt problemi olduğunu belirterek, "Yurdumuzda yakıt problemi var, üşüyoruz. Final haftasındayız ve soğuktan resmen donuyoruz. Bu soruna kimse bir çözüm bulmuyor. Yemeksu ve sıcaklıkproblemimiz var. Bunların hepsine bir çözüm bulunmasını istiyoruz" dedi.

Özlem Öner ise, "Üşüyoruz, şöyle bir şey var; geçen gün 3. katta odanın tavanı çöktü ve hiç kimse bir şey yapmadı. Müdüre hanım bir şey yapamayacağını söyledi. Hırsızlık olayları oluyor, hiçbir şekilde hiçbir şey yapılmıyor. Kaç kişinin bilgisayarı çalındı. Camlardan hava geliyor, hiç kimse bir şey yapmıyor. Bunlara çözüm bulunsun" diye konuştu.

Öğrenciler açıklamanın ardından olaysız şekilde dağılırken, KYK Bingöl Kız Yurdu Müdiresi herhangi bir açıklama yapmadı.

 
\"İhlas
 
memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol