Öğretmen Diyarı

Üniversite canlı web yayınıyla turizmin sorunlarına ışık tutacak
 Özyeğin Üniversitesi düzenlediği seminerle turizmin sorunlarına çözüm arıyor. Türkiye turizminin yaşadığı sorunlar, online ortamda tartışmaya açılıyor.
Özyeğin Üniversitesi, Türkiye turizminin şimdiye kadar yaşadığı en derin krizin etkilerinin boyutlarına ve çıkış yollarına ışık tutacak. Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun girişimiyle; Ttt Tourism Trends Talks canlı web yayınları serisi kapsamında, online ortamda “Turizm Kaostan Nasıl Çıkar?” sorusuna yanıt aranacak.Özyeğin Üniversitesi bir ilke daha imza atıyor. Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun önderliğinde, “Turizm Kaostan Nasıl Çıkar?” başlığıyla, Türkiye turizminin yaşadığı sorunlar, online ortamda tartışmaya açılıyor. Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Türkiye’de ilklerden biri olacak bu etkinlikle, akademi dünyası ile turizm sektörünün işbirliğine yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.

Ttt Tourism Trends Talks canlı web yayınları serisi ile akademik ve profesyonel dünyanın ileri gelenleri, Türkiye ekonomisi açısından kritik öneme sahip turizm sektörünü masaya yatırıyor. Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, bu yayınları on-line ortamdan paylaşarak, ilgili tüm kesimlerden geniş bir katılımla konuların tartışılmasını sağlamayı amaçlıyor.


Serinin ilk canlı web yayını 4 Mayıs 2016, Çarşamba günü saat 15:00’da gerçekleşecek. http://Tourismtrendstalks.ozyegin.edu.tr bağlantısına erişimle izlenebilecek olan yayında; konuşmacılar, turizmin sektörünün, kıyı ve şehir otelleri ile acenteler temelinde yaşadığı sıkıntıları tartışacak, güncel durumu değerlendirerek çözüm önerilerini geliştirecekler.

Moderatörlüğünü Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Direktörü M. Teoman Alemdar’ın yapacağı ilk yayına; TÜRSAB Önceki Başkanı Talha Çamaş, AKTOB Yönetim Kurulu Başkanı ve ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Hacısüleyman ile The Marmara Collection Oteller Genel Müdürü Ata Eremsoy konuşmacı olarak katılacak.

Kaynak: Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim