Öğretmen Diyarı

Türkiye: Kadına karşı savaşa son!

Şimdiye kadar hepimiz tüm olanları öğrendik ama duyduğumuz dehşet azalmadı: 20 yaşındaki psikoloji öğrencisi Özgecan Aslan’ın yanmışbedeni bir dere yatağına atılmış halde bulundu. Saldırgan, kendisine direnen kadını ölümüne bıçakladı ve DNA’sı bulunmasın diye ellerini kesti.

Özgecan’ın katledilmesinden bu yana en az 5 kadın daha soğukkanlılıkla öldürüldü. Bu canavarlık karşısında hissettiklerimiz üzüntü veya öfkeyle tarif edilemez. Ama birlikte bunu değiştirebiliriz.

Binlerce kadın tepkilerini göstermek için Türkiye’nin dört bir yanında sokaklara döküldü ve bu hafta sonu da çeşitli eylemler planlanıyor. Binlerce kadın da sosyal medya ve twitter üzerinden kendi şiddet, taciz, aşağılanma ve kötü muamele hikayelerini tek bir hashtag altında anlatıyor: #sendeanlat. Hep birlikte, kadınların çığ gibi büyüyen seslerinin daha çok duyulmasını sağlayalım ve desteğimizi ifade edelim.

Hep birlikte 10,000 imzalı bir dilekçe hazırlayalım ve Türkiye’de kadına karşı yürütülen savaşı sonlandırmak için hep birlikte çalışalım. Avaaz kadınların mesajları ve hikayelerinden oluşan bir duvar örecek ve Türkiye’nin tüm kadın milletvekillerini dilekçemizi iletmek üzere bu duvarın önüne davet edecek. Katılmak için hemen tıkla.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol