Öğretmen Diyarı

Türkiye avukatlar imamı öğretmen hakimi kızdırdı.
"Öğretmen nasıl avukatların imamı olur" diye sordu
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) sözde "Türkiye avukatları imamı" olduğu öne sürülen öğretmen Şenel Somuncu'nun Tokat'ta yargılandığı davada mahkeme hakimi kızdı. Hakim, "Bir öğretmen nasıl avukatlardan sorumlu olabilir ve çocuklarınızın rızkından keserek niye bir ev tutuyorsunuz" dedi.

Gözaltına alındığında Samsun ve bölgedeki FETÖ'cü avukatlarla ilişkileri de deşifre olan Şenel Somuncu, örgütü yöneticiliği" suçundan Tokat 1. Ağır Ceza Mahkemesinde yargı önüne çıktı. Somuncu, yılda 1-2 kez yurt dışına çıktığını söyledi. Öğretmen Somuncu hiç kod adı kullanmadığını iddia etti, ancak yapılan istihbarat çalışmasında "Selman" ve "Selim" kod adlarını kullandığı belirlendı. Avukatlar imamının, tutuklanan eşiyle olan "Düğün davetiyesine de ismimi 'Selman' olarak kullandığı ortaya çıktı.

KOD İSMİ SELMAN VE SELİM

Soruşturma kapsamında tutuklanan ve hapis cezasına çarptırılan avukatlar Ferhat Kızılkaya ve Mesut Böğrek ile soruşturmada tutuklu yargılanan avukat Halil İbrahim Darıcı da Somuncu'nun yargılandığı duruşmada tanık olarak dinlendi. Kızılkaya, "Ankara'da Balgat ve bir yurtta Türkiye'den gelen avukatlarla toplantılar yaptık. Somuncu avukatlara sohbetler veriyordu. Ben Şenel Somuncu'yu 'Selim' olarak tanıyordum. Bize bazı telkinlerde bulunuyordu. 'Zor günlerden geçiyoruz. Cemaatten arkadaşlar geldiğinde onlara yardımcı olun' diyordu." diye konuştu.

AVUKATLAR ONA EV KİRALADI

Avukat Darıcı da sanık Somuncu'yu "Selim" adıyla tanıdığını dile getirerek, "Adının Şenel Somuncu olduğunu tutuklandıktan sonra gazetelerden öğrendim. Onu Avukatlar sorumlusu olarak biliyordum. Benim telefonuma tango yükledi" dedi. Tanık Mesut Böğrek ise "Biz birkaç avukat olarak Tokat'ta bir ev kiraladık. Kirasını avukatlar olarak biz veriyorduk. Somuncu'yu bize FETÖ yapılanmasında avukatlardan sorumlu imam olarak tanıtıldı" diye konuştu. Mahkeme heyetinin "Bir öğretmen nasıl avukatlardan sorumlu olabilir" ve "Çocuklarınızın rızkından keserek niye bir ev tutuyorsunuz? Her birinizin avukatlık bürosu var orada neden sohbet etmiyorsunuz?" diyerek, tepki gösterdi.

Zekeriya FIRAT

Kaynak: http://www.hedefhalk.com/fetocu-avukat-hakimi-kizdirdi-1083309h.htm

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol